Tag: pasdite

Greta Koçi flet për herë të parë për dashurinë: Jam shumë e lumtur

05/03/2020

E ftuar në programin “Rudina”, në Tv Klan këtë pasdite ishte këngëtarja e njohur Greta Koçi. Ajo në 29 shkurt publikoi projektin e ri muzikor ... Read More

Drejtuesi i Bandës në RTSH: Po të mos ishin dy mercenarë në juri, Elvana do kishte fituar Festivalin

20/02/2020

Mario Deda i ftuar tek emisioni “Vizioni i Pasdite” ka folur edhe njëherë për fituesen e Festivalit të RTSH. Drejtuesi i Bandës së RTSH-së ka ... Read More

Aksident në Autostradën “Arbën Xhaferi”, lëndohen katër persona (Video)

21/05/2019

Katër persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident trafiku që ka ndodhur sot pasdite në Autostradën ‘Arbën Xhaferi’, në segmentin Lipjan-Ferizaj. Lajmin për Telegrafin ... Read More

Kaplohet nga zjarri një banesë në Prishtinë, policia jep detaje (Foto)

19/05/2019

Një banesë në Rrugën “C” në Prishtinë, sot pasdite është kapluar nga zjarri. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora ... Read More

Humb kontrollin e automjetit, përfundon në kanal 44-vjeçari nga Kosova

12/05/2019

Shtetasi nga Kosova, Dashamir Xh. (44) është aksidentuar sot pasdite teksa lëvizte me automjetin e tij në aksin kombëtar Berat-Lushnje, pranë fshatit Poshnje. Ai humbi ... Read More

Sali Berisha paralajmëron “cunam”, në protestohen e sotme kundër Edi Ramës

11/05/2019

Sot pasdite në Tiranë do të zhvillohet protesta e katërt e opozitës së drejtuar nga Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi, me kërkesën për largimin e ... Read More

Këshilltari Blerim Latifi mohon shkuarjen e Veselit në Hagë

03/05/2019

Sot pasdite është raportuar se kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka udhëtuar për në Hagë, ku do të merret në pyetje si i dyshuar. Ndonëse anëtarët ... Read More

Haliti nuk e konfirmon shkuarjen e Kadri Veselit në Hagë – më ka thënë se do të shkojë në një konferencë

03/05/2019

Pasdite mediat kanë raportuar se kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka udhëtuar për në Hagë për t’u intervistuar nga prokurorët e Gjykatës Speciale. Ky lajm ... Read More

Në Beograd priten sërish protesta kundër Vuçiqit

13/04/2019

S A 2019-04-13T13:53:29+02:00 Mijëra protestues janë thirrur të marrin pjesë  në protestën që do të mbahet sot pasdite në Beograd nga koalicioni opozitar “Aleanca për ... Read More

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T08:01:44+02:00 Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, pasdite, kryesisht në pjesët perëndimore me reshje lokale të shiut dhe bubullima të rralla. ... Read More

M-NAV: Piloti i Cesnës kishte leje për aterrim në aeroportin e Shkupit

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T18:42:33+02:00 Aeroplani i vogël i tipit cesna P21ON i cili dje pasdite u rrëzua te Solunska Gllava me çka humbën jetën katër shtetas bullgarë, ... Read More

Katër viktima nga rrëzimi i aeroplanit “Cesta”

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T20:35:28+02:00 Katër pasagjer nga Bullgaria kanë humbur jetën sot pasdite gjatë rrëzimit të avionit të tipit “Cesta”, i cili u rrëzua në “Sollunska Glava”, ... Read More