Tag: Pashkët

Elisa Spiropali uron Pashkët nëpërmjet fotos me dy fëmijët e saj

12/04/2020

Elisa Spiropali ka uruar ditën e sotme Pashkët. Si gjithë të tjerët, edhe ministrja këto ditë është e izoluar në shtëpi. Ndaj dhe urimin e ... Read More

Urimi i Encës me rastin e Pashkëve

28/04/2019

Enca Haxhia përmes një postimi, ka uruar Pashkët ortodokse. Enca Haxhia ka shfrytëzuar rrjetin social Instagram për t’i uruar besimtarët ortodoksë me rastin e Pashkëve, ... Read More

Lori uron besimtarët katolik për festën e Pashkëve

21/04/2019

18:57 | 04/21/2019 Lori Kaçka i ka uruar besimtarët katolik. Besimtarët e krishterë sot festojnë Pashkët dhe rastin e kësaj dite ishin të shumtë emrat ... Read More

Limaj: Toleranca ndërfetare, vlerë që është kultivuar nga qytetarët e Kosovës

21/04/2019

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë që sot festojnë Pashkët, duke thënë se toleranca ndërfetare, paqja dhe solidariteti janë vlera të ... Read More

Thaçi: Pashkët të forcojnë ndjenjat e mirësisë

21/04/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar që Pashkët të forcojnë edhe më tej ndjenjat e mirësisë dhe besimin në vlera tona, si dhe të ... Read More

Capital T uron besimtarët e krishterë për Pashkët

20/04/2019

Capital T përmes një postimi në Instagram ka uruar Pashkët për besimatër e krishterë. Capital T përmes një postimi ka uruar të gjithë besimtarët me ... Read More

Pashkët, mesha qendrore mbahet në katedralen Shën Nënë Tereza

20/04/2019

Sonte në mbrëmje besimtarët e krishterë kremtojnë Pashkët, një festë që përkujton ringjalljen e Krishtit. Në Kosovë, mesha qendrore e Pashkëve, do të kremtohet në ... Read More

Besimtarët Ortodoks festojnë Pashkët

08/04/2018

8 April 2018 / 9:30 Besimtarët Ortodoksë sot festojnë festën më të madhe Pashkët – Ringjallja e Krishtit, dita kur Jezu Krishti tregoi fuqinë e ... Read More