Tag: pasoja

Pasi ta lexoni këtë nuk do të uleni më “këmbë mbi këmbë”

09/12/2019

Por jo shumë prej nesh e dinë se ky pozicion mund të ketë disa pasoja të rënda për shëndetin. Sipas studimeve qëndrimi në një pozicion ... Read More

Parandaloni dobësimin e zemrës pas një ataku kardiak

07/11/2019

Sulmet në zemër lënë pasoja të mëdha, duke dobësuar muskulin e zemrës. Nëse ky muskul dëmtohet shumë, atëherë ju mund të rrezikoheni nga probleme më ... Read More

Juventus, mësohet koha e largimit të Ronaldos

18/04/2019

Eliminimi i Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nuk do të ketë pasoja në tregun e transferimeve për Cristiano Ronaldon. ‘Zonja e Vjetër’ nuk ... Read More

Shqipëria kundër Andorrës, për ta kthyer shpresën dhe besimin

25/03/2019

Ende pa u shëruar “plagët” e asaj humbjeje me pasoja në “Loro Boriçi” ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për t’u lënë pas për ëndrrën “Europian”, ... Read More

OJQ-të: Termocentralet e Ballkanit po ndikojnë edhe në Evropë

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 11:53 Puna e 16 termocentraleve me thëngjill në vendet e Ballkanit Perendimor ka pasoja ekonomike dhe shëndetësore për të gjithë Evropën ... Read More

Burri që vdiq në aksident mbrëmë, jetonte në Gjermani dhe kishte ardhur për festa

23/12/2018

23 Dhjetor 2018 / 10:46 Një aksident me pasoja në jetë ka ndodhur dje në fshatin Qallapek, të Ferizajit të Kosovës ku vdiq një person ... Read More