Tag: pasojat

Ja çfarë i ndodh pas 2 vitesh një 30-vjeçari që ka qenë infektuar me koronavirus

15/08/2020

Një grup mjekësh gjermanë po studiojnë pasojat afatgjata te pacientët me Covid-19. Sipas tyre edhe kur kalon lehtë, infektimi dëmton rëndë edhe te të rinjtë ... Read More

Marrëdhëniet me këto shenja të horoskopit shpesh janë të dhimbshme

30/05/2020

Mes dramës dhe egoizmit, këto shenja të zodiakut vijnë në pasojat përfundimtare për të provuar një shans të dytë, edhe kur dashuria është zhdukur. Demi ... Read More

Jeni dehur apo helmuar me alkool, ja kur duhet vizituar mjekun

01/01/2020

Helmimi nga alkooli zakonisht mendohet kur fillojnë simptomat ose pasojat, dhe gjëja më e rëndësishme është të mos futeni në atë situatë.Njerëzit dehen më shpesh ... Read More

Simptomat të cilat i përshkruhen ajrit të ndotur: Këto janë shenjat të cilat nuk bën t’i injoroni

22/12/2019

Disa nga pasojat më të këqija janë problemet me organet e frymëmarrjes, në rastin më të keq kanceri i mushkëriveNë vazhdim po ju zbulojmë simptomat ... Read More

Si t’i ruani fëmijët nga trauma pas një tërmeti?

01/12/2019

Tërmetet në Shqipëri u përjetuan nga të gjithë ne, por pasojat mendore që la tek njerëzit do të ndihen pas disa javësh thonë psikiatrët.”Frika është ... Read More

Kështu duhet të kujdeseni për fëmijët pas tërmetit

27/11/2019

Tërmetet në fundjavë u përjetuan nga të gjithë ne, por pasojat mendore që la tek njerëzit do të ndihen pas disa javësh thonë psikiatrët.“Frika është ... Read More

Si ta përballoni ankthin gjatë dhe pas tërmetit

26/11/2019

Pasojat e tërmetit mund të jenë fatale. Dukuri të tilla nuk mund të parashikohen, gjë që e shton edhe më shumë panikun dhe frikën tek ... Read More

Ushqimet që ndihmojnë në pastrimin e organizmit

16/11/2019

Më shumë toksina e më pak ushqyes janë pasojat e një aparati tretës që nuk funksionon mirë. Disa receta të sallatave detoks për të pastruar ... Read More

Këto ushqime që konsumohen shumë shpesh po ju vrasin ngadalë!

20/06/2019

Shumica prej nesh jemi të vetëdijshëm mbi pasojat negative që disa ushqime kanë për shëndetin tonë. Mirëpo gjithsesi, ne i konsumojmë dhe ato janë pjesë ... Read More

Ekstremizmi i dhunshëm në Ballkanin Perëndimor: Kthimi në vendlindje nga luftërat e huaja, paraqet rrezik të madh

18/05/2019

Ballkani Perëndimor vazhdon të vuajë pasojat e përhapjes së ideologjive të ekstremizimt të dhunshëm me bazë fetare. Kthimi në vendlindje i luftëtarëve të huaj, paraqet ... Read More

Studimi i madh: Sa më shumë kafe që pini, aq më gjatë do rroni

02/04/2019

Çdoherë e më shumë po flitet për pasojat e kafesë në shëndetin njerëzor. Kafeja është e pasur me kafeinë, dhe nëse konsumohet në masë të ... Read More

Burns: Pasojat e lajmeve të rrejshme, pas disa viteve

06/05/2018

6 May 2018 / 16:02 Strategu mediatik Erik Burns nga SHBA-të, vlerëson se pasojat e lajmeve të rrejshme do të kuptohen pas disa vitesh. Ai ... Read More