Tag: pasojë

Zjarr në një autosallon në Ferizaj, lëndohet një punëtor

16/02/2019

Një punëtor ka marr lëndime trupore si pasojë e shkaktimit të zjarrit në autosallonin në të cilin ai punonte. Ngjarja ka ndodhur të premten rreth ... Read More

Aksident me vdekje në Elbasan, makina përplas 24-vjeçarin dhe largohet

13/02/2019

Një aksident me pasojë vdekjen e një të riu ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Metalurgji. Në fshatin Katund i Ri, një mjet i paidentifikuar ... Read More

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, plagoset një person

12/02/2019

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri, një 27 vjeçar ka mbetur i plagosur në rrugën “Ali Kelmendi” në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar ... Read More

Fruthi, filloi vaksinimi i foshnjave 6 muajshe

12/02/2019

12 Shkurt 2019 / 14:38 Vdekja e tre foshnjave si pasojë e fruthit nuk ka rritur interesimin e prindërve për të vaksinuar fëmijët e tyre ... Read More

A do të jetë ‘diplomacia fluturuese’ formë e re për vazhdimin e dialogut?

12/02/2019

Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë vazhdon të mbetet i bllokuar si pasojë e vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e tarifës doganore ... Read More

Aksident në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, tre të lënduar (Video)

11/02/2019

Tre persona kanë mbetur të lënduar, si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Mitrovicë. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin edhe zëdhënësi ... Read More

Aksident në fshatin Peran të Podujevës, shtatë të lënduar

10/02/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur, të dielën rreth orës 17:00. Si pasojë, shtatë persona kanë pësuar lëndime trupore. Lajmin e ka konfirmuar Zëdhënësja e Policisë, ... Read More

Ndërron jetë edhe një 55 vjeçar nga gripi sezonal, i katërti për këtë vit në Kosovë (Video)

08/02/2019

Ka ndërruar jetë edhe një 55 vjeçar si pasojë e gripit sezonal. Drejtori i Klinikës Infektive, Hamdi Ramadani ka thënë se i ndjeri kishte pasur ... Read More

Aksident në rrugën Prishtinë-Podujevë, dy persona të lënduar

07/02/2019

Dy persona kanë mbetur të lënduar, si pasojë e një aksidenti në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, më saktësisht në fshatin Vranidoll. Lajmin e ka konfirmuar për ... Read More

Prishtinë, degët e thyera nga era e fortë dëmtojnë veturat (Foto)

03/02/2019

Era e fortë, që ka fryrë sot në Prishtinë, ka shkaktuar dëme si pasojë e degëve të thyera të drujnve. Një qytetar ka dërguar fotografi ... Read More

Në Chicago bën aq ftohtë, sa që uji i nxehtë ngrin në pak çaste (Video)

01/02/2019

Në Chicago temperaturat kanë zbritur në -50 gradë celcius, si pasojë e erërave të ftohta që vijnë nga Arktiku. Dhe prova e të ftohtit ekstrem ... Read More

LG shpreson që modelet e reja me “forma të ndryshme faktorësh” do të rrisin shitjen e telefonave (Foto)

31/01/2019

Si pasojë e numrit të dobët të shitjeve, LG ka vuajtur gjatë viteve të fundit shumë humbje dhe nuk ka mundur të bëjë investime të ... Read More