Tag: pastrimi

Lëngu që pastron zorrët dhe ju bën të humbisni deri në 4 kg brenda disa ditësh

23/09/2019

Kryerja e një pastrimi të zorrës së trashë është një operacion shumë i rekomanduar që duhet të kryhet të paktën dy herë në vit. Toksinat, ... Read More

Këto produkte i kemi pastruar gabim deri tash!

18/07/2019

Është jashtëzakonisht e rëndësishme të bëhet pastrimi i duhur i produkteve ushqimore, në mënyrë që të shmangen shumë probleme dhe infeksione, të cilat vijnë si ... Read More

A jeni duke e pastruar vagjinën siç duhet?

07/06/2019

Kur flasim për higjienën intime pastrimi i duhur i vaginës është një nga çështjet më të rëndësishme tek femrat.Mirëpo, shumica prej neve e kanë keqkuptuar ... Read More

Si ta keni higjienën e përsosur – sipas shkencës

01/05/2019

Kur është fjala për rutinën tuaj ditore higjienike – duke filluar nga pastrimi i dhëmbëve e deri te dushi i mbrëmjes – ju mendoni se ... Read More

Kompania “Pastrimi” arrin marrëveshje për furnizim me naftë, kërkon zhbllokimin e xhirollogarive

26/04/2019

Kompania e mbeturinave “Pastrimi”, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se është arritur furnizimi me naftë pas një marrëveshje të arritur me ... Read More

“Pastrimi” nuk do të heq më mbeturinat

25/04/2019

Kompania e mbeturinave “Pastrimi”, njofton qytetarët se pas ditës së sotme kompania nuk do të ketë mundësi të bëjë grumbullimin dhe largimin e mbeturinave për ... Read More

Si të pastroheni pa dëmtuar lëkurën?

14/04/2019

Pastrimi i shpeshtë i trupit mund të bëjë që lëkura juaj të thahet. Dushet e shpejta zvogëlojnë kullimin nga “faktori natyral hidratues”, një kombinim i ... Read More

Nga tendat “Maqedonia Bllokon”, para Qeverisë ka mbetur vetëm bërlloku

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 9:38 Në orët e hershme të mëngjesit ka filluar pastrimi i kampit “Maqedonia Bllokon”, të cilët disa javë me radhë kanë ... Read More

Aksioni i pastrimit vazhdon në Ferizaj dhe Vushtrri

13/12/2018

Në kuadër të Fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën”, Let’s Do It do të organizojë sot aksion pastrimi në Komunën e Ferizajt dhe në Komunën e Vushtrrisë. ... Read More

Aksioni i pastrimit vazhdon në Mitrovicë dhe Istog

13/11/2018

“Ta Pastrojmë Kosovën” sot nga ora 10:00 organizon aksion pastrimi në Mitrovicë, në lagjen rome, afër stadiumit “Riza Lushta”, përkatësisht te rruga “Adem Voca”. Aktiviteti ... Read More

Aksion pastrimi në Gurrakoc të Istogut

09/11/2018

Në kuadër të Fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” sot do të organizohet aksion pastrimi në Gurrakoc të Istogut. Aksioni fillon nga ora 12:00, ndërsa përveç ekipit ... Read More

Nesër aksion pastrimi në Lipjan

03/11/2018

Let’s Do It ka njoftuar se nesër do të organizohet aksion pastrimi në Janjevë të Lipjanit, duke filluar nga ora 11:00, në kuadër të Fushatës ... Read More