Tag: pasur

Zeka: Kosova ka pasur nevojë për një amabsador si Kosnett

18/05/2019

Deputeti Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, thotë se Kosova ka pasur nevojë për një ambasador, sikur ky i SHBA-ve, Philip Kosnett. Zeka, në një postim në ... Read More

Në këtë vend ndodhej Fero para se të plagosej Met Elshani

17/05/2019

16:40 | 17 Maj 2019 16:40 | 17 Maj 2019 Rreth orës 15:00 në lagjen “Dardania” ka pasur të shtëna me armë zjarri. Policia ka ... Read More

Limaj pas takimit me deputetin gjerman Wadephul: Shumë shpejt do të merr fund çështja e vizave

17/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është deklaruar pas takimit që ka pasur në Gjermani, me deputetin Johann Wadephul, deputet në Bundestag, nënkryetar i fraksionit CDU-CSU ... Read More

Dy gjërat që çdo person i mëson nga beqaria

15/05/2019

Të gjithë kemi pasur presion nga shoqëria për të menduar se beqaria është gjë e keqe. Nëse jeni beqare, mendimi i përgjithshëm është se ka ... Read More

Lojtari që ka fituar 6 trofe, por ka luajtur vetëm 22 ndeshje

13/05/2019

13:33 | 13 Maj 2019 13:33 | 13 Maj 2019 Pavarësisht probleme të shumta me lëndime, Benjamin Mendy ka pasur një vit të pabesueshëm. Pasi ... Read More

Pesha dhe kokëdhimbja

12/05/2019

Personat të cilët kanë kilogramë të tepërt janë të prirë për të pasur kokëdhimbje të mëdha dhe migrenë, njoftojnë shkencëtarët amerikanë Analiza e të dhënave ... Read More

Mosmarrëveshje në komunikacion, ia thyejnë xhamin e autobusit

10/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Prishtinë, pas një mosmarrëveshje që kanë pasur në komunikacion. Ngjarja ka ndodhur në Prishtinë. “Janë arrestuar dy ... Read More

11-shja më e mirë e Capellos: Buffon, Raul, Ronaldo…

10/05/2019

9:41 | 10 Maj 2019 09:41 | 10 Maj 2019 Fabio Capello ka zgjedhur formacionin më të mirë me lojtarët që ka stërvitur. Trajneri italian ... Read More

Jonida Maliqi mahnit me paraqitjen në provat e para të “Eurovisionit”

07/05/2019

17:16 | 7 Maj 2019 17:16 | 7 Maj 2019 Jonida Maliqi ka pasur provat e para për “Eurovision”. Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson Shqipërinë ... Read More

Agjërimi si ilaç për sëmundje të ndryshme: Çfarë të hani për iftar dhe çfarë për syfyr

06/05/2019

Ekspertët mjekësorë këshillojnë se duhet pasur kujdes për artikujt të cilët i fusim në organizëm gjatë kohës së iftarit, por edhe gjatë syfyrit, përkatësisht ushqimit ... Read More

Evi Reçi pranon një urim të veçantë në ditëlindjen e 29-të

30/04/2019

Evi Reçi sot e ka festuar ditëlindjen e 29-të. Këngëtarja e njohur shqiptare, Evi Reçi sot e ka pasur një ditë të rëndësishme, shkruan lajmi.net. ... Read More

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, nuk ka të lënduar

30/04/2019

Të shtëna me armë zjarri ka pasur sot rreth orës 13:00 në rrugën “Zagrebi”, në Prishtinë. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë ... Read More