Tag: pasur

Kanceri i lëkurës varet nga faktorët gjenetikë

17/07/2019

Njerëzit, të afërmit e të cilëve kanë pasur kancer të lëkurës, mund të kenë më shumë gjasa të preken vetë nga kjo sëmundje, sipas një ... Read More

Bie sistemi i Facebookut, Instagramit dhe WhatsAppit

17/07/2019

Nuk duhet të shqetësohuni nëse jeni duke pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook, Instagram dhe WhatsApp, pasi që nuk jeni të ... Read More

Luftoni ftohjen me jogurt

16/07/2019

Shumica prej ne e dimë që për të pasur një sistem imunitar të fortë duhet që të konsumojmë Vitamin C.Ndonëse tani jemi në stinën e ... Read More

Këto të brendshme mund t’i vishni e të mos i lani me javë të tëra

11/07/2019

Larja e rrobave nuk është një nga punët e përditshme më të kënaqshme, veçanërisht duke pasur parasysh faktin që të brendshme të pista grumbullohen plot ... Read More

Mos i hidhni më bishtat e qershive, shërojnë plot sëmundje

08/07/2019

Qershia, fruti i qershorit dhe i verës, është e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura.Fruti i stinës ... Read More

Mos i hidhni më bishtat e qershive, shërojnë këto sëmundje

06/07/2019

Qershia, fruti i qershorit dhe i verës, është e pasur me shumë vlera ushqyese duke nisur që nga bishtat e deri te lëkura.Fruti i stinës ... Read More

Apple raporton se ka nisur të punojë në zgjidhjen e problemeve të iCloud

06/07/2019

Aplikacioni iCloud i Apple ka pasur problem, një ditë para bllokimit të Facebook, Instagram dhe WhatsApp. Shumë shfrytëzues, e kanë pasur problem të hynë në ... Read More

Të mirat e shumta që na i sjell bostani

28/06/2019

Bostani, apo shalqiri, është fruti hidratues më i dashur në stinën e verës: i pasur me vitamina dhe minerale, është ideal për të rimarrë substancat ... Read More

Ushqimi që mbron shëndetin e zemrës dhe balancon presionin e gjakut

23/06/2019

Ai është një burim i pasur i ushqyesve që mbrojnë zemrën, të tilla si vitaminë C dhe phytonutrients karotenoidnog, likopen, të cilat ata gjithashtu japin ... Read More

Sipas shkencës kjo është koha ideale për aktivitet fizik

14/06/2019

Deri tani ka pasur shumë teori dhe hulumtime sipas së cilave ekziston një kohë ideale, në të cilën njerëzit duhet të ushtrojnë aktivitete fizike. Studimet ... Read More

Fotografitë që tregojnë nëse e keni shikimin në rregull

31/05/2019

Në vitet e fundit ka pasur një fluks të fotove virale që kanë fascinuar mendjen e të tjerëve, duke treguar se edhe pse objektet janë ... Read More

Bukuria e natyrës ka efekt qetësues

30/05/2019

Bukuria e papërshkrueshme e natyrës gjithmonë ka pasur një efekt qetësues, pothuajse narkotik, mbi qeniet njerëzore.Kënaqësia e pashpjegueshme që natyra shkakton te ne, ka krijuar ... Read More