Tag: patjetër

Rrepat, mrekulli çudibërëse për shëndetin

01/10/2019

Nëse nuk i keni provuar duhet patjetër t’i provoni. Bëhet fjalë për rrepat të cilat kanë shumë dobi dhe të mira për organizimin e njeriut. ... Read More

Ja kur duhet të pini ujë gjatë ditës

16/08/2019

Por duhet bërë gjithnjë kujdes që të konsumohet sasia e duhur e ujit në ditë që patjetër duhet të kalojë 2 litrat.Gjithashtu me rëndësi është ... Read More

Konsumimi i ujit shumë të ftohtë mund t’iu sjellë këto probleme shëndetësore

11/07/2019

Në një ditë shumë të nxehtë, patjetër që një gotë ujë e ftohtë do t’iu shijonte shumë. Mirëpo ekspertët tregojnë se konsumimi i ujit shumë ... Read More

Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

03/07/2019

Me patjetër I bën sytë tuaj të duken më të medhenj dhe me jetë. Nqs ka ngelur dikush pa e marrë këtë hap duhet me ... Read More

Dy lëvizje të cilat zhbllokojnë nervin shiatik: Në çast bllokojnë dhembjen! (Video)

03/03/2019

Shiatikun patjetër duhet trajtuar në mënyrë mjekësore, ndërkaq mjeku do t’ju përshkruaj terapinë që do t’ju jetë më e mira Pos ilaçeve, do të duhej ... Read More

Fjalimi i Arnold Schwarzenegger-it po bën bujë në internet te rezistuesit dhe te të dobëtit (Video)

13/01/2019

Çfarëdo që të bëni në jetë duhet patjetër vetes t’ia gjeni qëllimin”, thekson legjendari Arnold Schwarzenegger në fjalimin motivues, të cilin gjatë e kanë shikuar ... Read More

Kardio-stërvitjet 15-minutëshe për djegien e kalorive dhe për forcim të tërë trupit (Video)

25/11/2018

Të dashura dama, nëse dëshironi të hiqni peshën e tepërt trupore, duhet patjetër të djersiteni mirë! Dhe çfarë është më mirë për këtë? – Kardio-stërvitja! ... Read More

Vendime jetësore: A është më mirë të dëgjohet mendja apo intuita?

03/10/2018

Marrja e vendimeve ndonjëherë vërtet është e vështirë dhe duhet patjetër goxha të mundohemi në mënyrë që të jemi të sigurt se çfarë është më ... Read More

Tërë jetën gabimisht e përdorim frigoriferin! Përse këtë askush më parë nuk na ka treguar?

23/09/2018

Nëse dëshironi të ruani sa më gjatë freskinë e artikujve tuaj ushqimorë, atëherë patjetër ju duhet udhëzimi për përdorim të frigoriferit. Po ju zbulojmë trukun, ... Read More

Nëntë ushtrime të cilat janë shumë më të mira se ato galiç për formësimin e vitheve (Video)

10/08/2018

Nëse keni vendosur që patjetër të formësoni vithet tuaja, këto janë disa nga ushtrimet të cilat janë shumë më të mira se ushtrimet klasike galiç. ... Read More

Ish-trajneri i Belgjikës, Jones: Courtois do të largohet nga Chelsea

03/08/2018

Ish-ndihmës trajneri i Belgjikës, Graeme Jones mendon se Thibaut Courtois do të largohet “patjetër” nga Chelsea para se të mbyllet afati kalimtar i verës. Portieri ... Read More

Dy mënyra për të ruajtur afshin dashuror

16/05/2018

Njerëzit patjetër duhet të jenë të interesuar për jetën e më të afërmve të tyre, ndërkaq mënyra më e mirë që të zbulojnë se çka ... Read More