Tag: Pato

Pato: Nuk kam thënë se do të kthehem te Milani

10/11/2018

Alexandre Pato i ka përgënjeshtruar njoftimet se do të largohet nga Tianjin Quanjian për t’u kthyer te Milani. Braziliani është lidhur vazhdimisht me një rikthim ... Read More

Milani në dyshim, Ibrahimovic apo Pato në San Siro?

08/11/2018

Zlatan Ibrahimovic dhe Alexandre Pato janë në listën e Leonardos dhe Paolo Maldinit, për ta veshur njërin sërish kuqezi. Trajneri Genaro Gattuso, tani e ka ... Read More

Pato e fton Milanin: Eja më merr, jam në dashuri me klubin dhe qytetin  

25/05/2018

Alexandre Pato ka lëshuar një ftesë në drejtim të ish-klubit të tij, Milanit, për të ardhur dhe për ta marrë atë. Pato shënoi 63 gola ... Read More