Tag: pavarësisht

Casillas i hapur për një rikthim në La Liga

19/03/2019

Iker Casillas ka zbuluar se do dëshironte rikthimin në La Liga pavarësisht se ka rinovuar së fundmi me Porton. 37-vjeçari pavarësisht moshës vazhdon të jetë ... Read More

Përse disa njerëz nuk mund ta gjejnë dashurinë?

14/03/2019

Pavarësisht rrjeteve sociale, vetmia tani duket se është bërë një lloj pandemie. Rreth 50% e të rriturve e kanë të vështirë të gjejnë partner. Por, ... Read More

“Vrasjet”, flet ministri i brendshëm Oliver Spasovski (video)

04/03/2019

4 Mars 2019 / 13:16 Spasovski vlerëson se pavarësisht vrasjeve të fundit, numri i vrasjeve krahasuar me vitin e kaluar është zvogëluar. Sipas tij duhet ... Read More

Kovac: Nuk flas për Dortmundin, jam i lumtur me ecurinë tonë

03/03/2019

Niko Kovac këmbëngul se nuk po mendon për Borussia Dortmundin, pavarësisht se Bayern Munichu i tij barazoi me pikë në krye të tabelës në Bundesliga. ... Read More

Shqipëri, ulen të ardhurat në buxhet gjatë muajit janar

02/03/2019

Pavarësisht luftës ndaj informlitetit të ardhurat në buxhetin e Shqipërisë, kanë pësuar një mosrealizim për muajin janar. Treguesit fiskal tregojnë se në krahasim me të ... Read More

Valverde: Nuk luajtëm mirë, Suarez ishte mbresëlënës

28/02/2019

Ernesto Valverde beson se Barcelona mund të luajë shumë më mirë, pavarësisht se fitoi në El Clasico 3-0 për të arritur finalen e Kupës së ... Read More

Demhasaj: Edhe nëse AAK rritet, nuk besoj se Haradinajt i vjen shansi të bëhet përsëri kryeministër (Video)

22/02/2019

Analisti Arton Demhasaj ka thënë se pavarësisht se në sondazhe AAK mund të ketë rritje, Ramush Haradinajt nuk i konvenojnë zgjedhjet e reja. Demhasaj, në ... Read More

Mogherini: Pavarësisht vështirësive, ka pasur përparim në bisedimet Prishtinë-Beograd

21/02/2019

Shefja e diplomacisë evropiane Federica Mogherini ka deklaruar për “Politico”, se pavarësisht të gjitha vështirësive ka pasur përparime në bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës. Ajo ... Read More

Basha: Vendosëm unanimisht djegien e mandateve

18/02/2019

Deputetët e Partisë Demokratike, pavarësisht diskutimeve në parim, kanë rënë dakord unanimisht që të vijojnë me djegien e mandateve. Në përfundim të mbledhjes së grupit ... Read More

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë? Shkenca jep disa arsye

07/02/2019

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë akoma ... Read More

IuteCredit me gjest të bukur, refuzon kredinë për laptop dhe ja dhuron laptopin zonjës 65 vjeçare që vazhdon masterin

06/02/2019

Është e radhë të dëgjojnë histori ku në vendin tonë ëndrrat nuk marrin fund pavarësisht moshës. Por, një histori e ngjashme për t’u admiruar është ... Read More

Modric kërkon rinovimin e kontratës me Real Madridin

04/02/2019

Luka Modric thuhet se ka vendosur të vazhdojë kontratën e tij me Real Madridin, pavarësisht interesimit nga Interi dhe Juventusi. Fituesi i Topit të Artë ... Read More