Tag: Peja

Mblidhen 101 mijë euro për Editën, familja Gjikolli falenderon bamirësit dhe kërkon ende ndihmë për pjesën tjetër

24/05/2019

Edita Gjikolli nga Peja, nënë e tre fëmijëve, e cila vuan nga Leukemia Acute po vazhdon të trajtohet në Turqi. Për shërimin e sëmundjes së ... Read More

Labinot Tahiri grumbullon 80 mijë euro për shërimin e Edita Gjikollit

21/05/2019

Edita Gjikolli nga Peja, nënë e tre fëmijëve e cila vuan nga Leukemia Acute po vazhdon të trajtohet në Turqi. Për shërimin e saj familjarët ... Read More

Imami nga Peja kërkon që ajetet kuranore të lexohen në gjuhen shqipe

15/05/2019

Imami nga Peja, Drilon Gashi, ka kërkuar nga imamët e xhamive, që ajetet kuranore të lexohen në gjuhen shqipe. Gashi, përmes një postimi në Facebook, ... Read More

Anëtarët e Shoqatës së Bjeshkatarëve ‘Gjeravica’ udhëtojnë me biçikleta në tri shtete

13/05/2019

Katër anëtarë të Shoqatës së Bjeshkatarëve “Gjeravica” nga Peja për tri ditë kanë udhëtuar me biçikleta, duke filluar nga Kosova në drejtim të Shqipërisë dhe ... Read More

Vdes një 6 vjeçar nga Peja në QKUK – familjarët akuzojnë mjekët për moskujdesje ndaj tij

18/04/2019

Si pasojë e një sulmi në tru, një 6 vjeçar nga Peja, ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Lajmin e kanë ... Read More

Ana Kabashi dhe Nush publikojnë bashkëpunimin e ri “Kqyre ti”, në prapavijë kënga e Dervish Shaqës

22/03/2019

Këngëtarja nga Peja Ana Kabashi dherap-artisti Nush kanë prezantuar për publikun projektin e tyre më të ri muzikor. “Kqyre ti” mban titullin ky bashkëpunim, i ... Read More