Tag: pëlqejnë

Ja si ndikon dimri në shëndetin tonë

25/12/2019

Kur flasim për stinën e dimrit, ka persona që e pëlqejnë të ftohtit por ka edhe të tjerë që nuk e preferojnë aspak. Përtej preferencave ... Read More

Shikimi i filmave horror ju djegë kalori sikur të ecni 30 minuta

10/12/2019

Nëse jeni në mesin e personave që iu pëlqejnë filmat e frikshëm, atëherë kemi disa lajme të mira për ju.Një studim i kryer nga Universiteti ... Read More

Ky është rreziku që vjen si shkak i pijeve me gaz

26/11/2019

Edhe pse duhet ta pranojmë që na pëlqejnë, pijet me gaz nuk janë aspak të shëndetshme, dhe jo vetëm kaq, ato kanë një rrezik të ... Read More

Keni probleme me zemër, mjekët rekomandojnë këto pije të nxehta

11/11/2019

Nëse veç ju pëlqejnë këto pije, atëherë e keni bërë zgjedhjen e duhur sepse ju ndihmojnë t’i shmangni sëmundjet e zemrës.Sipas hulumtuese, konsumimi i çajit ... Read More

Personave që punojnë në dy orare pune, dyfish më shumë iu bien flokët

25/10/2019

Lajm i keq për personat e dhënë pas karrierës dhe që u pëlqejnë flokët e gjata.Hulumtuesit kanë zbuluar se personat që punojnë më gjatë se ... Read More

Çka përfitoni nga ngrënia e çokollatës?

13/09/2019

Ilustrim: Charisse Kenion Për të gjithë ata që pëlqejnë ‘mëkatin’ e ëmbël sot ka një lajm të mirë, 13 shtatori është Dita Ndërkombëtare çokollatës, produkti ... Read More

Messenger do të vendosë reklama edhe nëpër mesazhe private

03/08/2019

Të gjithë ata që mendojnë se Facebook është duke ua përcjellë bisedat, nuk do ta pëlqejnë vendimin e ri që ka marrë kjo kompani. Sipas ... Read More

10 gjërat që meshkujt pëlqejnë te femrat, por nuk ua thonë

25/05/2019

10 gjërat që meshkujt pëlqejnë te femrat, por nuk ua thonë | Gazetaobserver.com Ndonëse meshkujt nuk mund të jenë gjithnjë romantikë, ata kanë disa gjëra ... Read More

Filtri i ri i ‘ndërrimit të gjinive’ rrit numrin e përdoruesve në Snapchat për shtatë milionë

20/05/2019

Snapchat së fundmi i ka shtuar aplikacionit të saj edhe filtra të ri që njerëzit po i pëlqejnë shumë.Njëri nga filtra është ai i ndërrimit ... Read More

Këshillat që iu ndihmojnë të zgjoheni herët në mëngjes

01/05/2019

Tipat e njerëzve që pëlqejnë të qëndrojnë deri natën vonë, e kanë më të vështirë të zgjohen në mëngjes. Megjithëse shumë prej nesh e konsiderojnë ... Read More

Këto janë mendimet e qytetarëve për albumin e ri të Tunës

05/04/2019

Qytetarët kanë treguar se a po u pëlqejnë këngët e albumit të ri të Tunës. Tuna Sejdiu ka pak kohë që publikoi albumin “Fortuina”, i ... Read More

Çfarë duan meshkujt në shtrat?

24/03/2019

Nga tipi i masazhit te lloji i të brendshmeve të tua. E tregojnë vetë ata çdo gjë që pëlqejnë. Ty të ngelet vetëm të mbash ... Read More