Tag: pemëve

Jetoi në një pemë për dy vite radhazi

29/06/2019

Roger i kishte lëne edhe emra pemëve, njëren prej tyre e kishte quajtur Maria. “Gjithmonë kam ndjer një lidhje me natyrën dhe jam munduar ta ... Read More

Tri ushqimet që e shkatërrojnë testosteronin

13/05/2019

Duke filluar nga ushtrimet squat e deri te konsumimi i pemëve e perimeve, këshillat se si ta rritni testosteronin janë thuajse të panumërta. Megjithatë, përderisa ... Read More

Mënyrat e ndryshme se si mund ta përdorni limonin për t’i gëzuar efektet shëndetësore që i sjell

12/02/2019

Limoni është në mesin e pemëve më të shëndetshme në planet, pasi që ofron një sërë përfitimesh shëndetësore. Limonët kanë veti antibakteriale dhe antivirale, ndërkaq ... Read More

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C

10/01/2019

Në sezonin e ftohjeve dhe gripave, rekomandohet konsumimi i pemëve dhe perimeve të freskëta, mirëpo edhe tableta të pasura me vitamina. Mirëpo, a është e ... Read More

Përplaset me aeroplan, mbeti i ngujuar në xhungël – për pesë ditë u ushqye me biskotat dhe ujin që kishte me vete (Foto)

13/11/2018

Mbijetoi pesë ditë në xhungël, pasi aeroplani i tij i vogël u përplas në mes të pemëve. Ai të shtunën e 3 nëntorit, po udhëtonte ... Read More

Rritet çmimi i pemëve dhe i perimeve

21/10/2018

21 Tetor 2018 / 14:29 Rritet çmimi i pemëve dhe perimeve në treg. Sipas të dhënave të Entit Shtetëror për Statistikë, për dallim nga viti ... Read More

Artisti shfrytëzoi gjethet e thara, për të imituar kryeveprën e Da Vinçit (Video)

27/09/2018

Nathan Wyburn ka shfrytëzuar gjethet e thara të pemëve, që të imitojë në një kopsht të Londrës, kryeveprën e Leonardo Da Vinçit “Mona Lisën”. Nëpërmjet ... Read More

Ullinjtë 2000 vjeçar shqiptar

03/11/2017

Shumë prej pemëve më të vjetra në Shqipëri janë pemë ulliri. Në mbarë vendin, gjenden ullishte që janë mbjellë nga ilirët, grekët e lashtë apo ... Read More