Tag: për

Ikja e Gruevskit, Zaev: Të mbaroj hetimi, pastaj do kërkojmë përgjegjësi

22/01/2019

22 Janar 2019 / 23:00 Ndërkohë i pyetur se pse nuk ka përgjegjësi për ikjen e Gruesvkit, Zaev me përgjigje se fillimisht duhet të mbaroj ... Read More

Valverde e pushon Messin për ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Sevillas, ftohet Boateng

22/01/2019

Lionel Messi dhe Sergio Busquets janë pushuar për ndeshjen që Barcelona e zhvillon kundër Sevillas në Kupën e Mbretit si mysafirë. Ndeshja e parë çerekfinale ... Read More

PD paralajmëron protestë madhështore më 16 shkurt në Tiranë

22/01/2019

Partia Demokratike mblodhi për të dytën mbrëmje me radhë Kryesinë, për të vendosur në lidhje me datën e nisjes së protestave. E ashtu siç u ... Read More

Qeveria miratoi Plan-programin për ajër të pastër 2019

22/01/2019

22 Janar 2019 / 21:57 Qeveria sonte në seancën e 116-të e miratoi  Plan-programin për realizimin e Planit për ajër të pastër për vitin 2019, ... Read More

Ekskluzive: Rigjykimi për Almirin fillon më 19 shkurt

22/01/2019

22 Janar 2019 / 21:31 Gjykata Themelore e Kumanovës ka thirrur seancën e parë për rastin e Almirit pas kthimit të lëndës në rigjykim nga ... Read More

Haxhiu garanton 12 votat e AAK-së në Kuvend, për rritje të pagave në arsim (Video)

22/01/2019

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Teuta Haxhiu ka thënë se nëse Qeveria bën ndryshimin e koeficientit të pagave në arsim, do të ... Read More

Lady Gaga për herë të parë e nominuar për çmimin “Oscar”

22/01/2019

Pas shumë çmimeve në muzikë, këngëtarja e famshme Lady Gaga ka arritur që për herë të parë të nominohet edhe për një çmim në aktrim. ... Read More

Epilogu i deritashëm i dialogut me Serbinë, më shumë fatura se dokumente

22/01/2019

Ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Serbinë, ka paralajmëruar se do ta fillojë nga “pika zero” hartimin e qëndrimit të palës kosovare në kuadër ... Read More

Dorëhiqet ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Wess Mitchell, i angazhuar edhe për Kosovën

22/01/2019

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Wess Mitchell dha dorëheqje nga kjo detyrë, duke goditur kështu përpjekjet e administratës Trump për të ruajtur ... Read More

Konsensusi dhe dialogu e forcon Kosovën në dialogun me Serbinë

22/01/2019

Grupi për Ballkan ka lansuar projektin “Avancimi i institucioneve të Kosovës drejt demokratizimit dhe bashkëpunimit rajonal”, me ç’rast u theksua se rruga e vetme për ... Read More

Pantina: Miratohet kërkesa e PSD-së për uljen e pagave për zyrtarët e lartë politikë

22/01/2019

Deputetja e PSD-së, Shqipe Pantina ka thënë se është miratuar kërkesa e PSD-së për uljen e pagave të zyrtarëve të lartë politikë. Përmes një postimi ... Read More

Komuna e Istogut vendos për fillimin e mësimit nga nesër

22/01/2019

Komuna e Istogut ka njoftuar se greva e mësimdhënësve, e cila ka nisur javën e kaluar, për shkak të pakënaqësive për koeficientin e punonjësve të ... Read More