Tag: përballën

Në burgjet e Kosovës mungon stafi adekuat shëndetësor

04/05/2019

Burgjet e Kosovës ende po përballen me probleme të ndryshme. Përveç kontrabandës, numrit jo adekuat të stafit korrektues, as shërbimet shëndetësore nuk del të jenë ... Read More

Prishtina pret Drenicën në ndjekje të kreut, Trepça 89 dhe Liria përballen për mbijetesë

28/04/2019

Prishtina pret Drenicën në ndjekje të kreut, Trepça 89 dhe Liria përballen për mbijetesë Superliga e Kosovës vije sot me dy ndeshje mjaft interesante, në ... Read More

Më 8 qershor na pret një përballje që asesi nuk duhet humbur

25/04/2019

Më 8 qershor na pret një përballje e nxehtë në boks. Gennady Golovkin dhe Steve Rolls do të përballen më 8 qershor në ring. Golovkin ... Read More

Vdekja e të riut në Mitrovicë, kryetari i BSPK-së bën thirrje që punëtorët të mos hyjnë në vende të rrezikshme

23/04/2019

Punëtorët në Kosovë përballen me kushte shumë të vështira në punë. Përveç pagës së ulët, orarit të stërzgjatur, ata rrezikojnë edhe jetën e tyre, duke ... Read More

ZYRTARE: City me mungesë të madhe ndaj Man Utd

23/04/2019

Manchester United dhe Manchester City do të përballen në kuadër të javës së 34-të në Premierligë. Manchester United – Manchester City, do të jetë ndeshja ... Read More

Krijohen kolona të gjata në pikat kufitarë Hani i Elezit dhe Merdare

16/04/2019

Në pikat kufitare Hani i Elezit dhe në Merdare, qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata Sipas njoftimit të Qendrës Kombëtare ... Read More

Mbyllet pjesa e parë, Liverpool – Chelsea, me këtë rezultat

14/04/2019

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Liverpoolit dhe Chelsea. Liverpool dhe Chelsea po përballen në kuadër të javës së 34-të në Premierligë. Të ... Read More

Formacionet zyrtare: Liverpool – Chelsea

14/04/2019

Liverpool dhe Chelsea do të jetë ndeshja kryesore e javës së 34-të në Premierligë. Liverpool dhe Chelsea do të përballen në kuadër të Premierligës, ndeshja ... Read More

Shkollat fillore përballen me mungesë kuadri

13/04/2019

S A 2019-04-13T14:32:47+02:00 Vitet e fundit, shkollat fillore dukshëm po përballen me mungesë të kuadrit deficitar, respektivisht mungesë të mësimdhënësve për lëndët nga shkencat e ... Read More

NBA: Këto janë skuadrat dhe çiftet që do të përballen në fazën ‘Play Off’

11/04/2019

NBA: Këto janë skuadrat dhe çiftet që do të përballen në fazën ‘Play Off’ Sezoni i rregullt në kampionatin më të fortë në botë të ... Read More

Formacioni i mundshëm i Arsenalit ndaj Napolit

11/04/2019

Arsenal dhe Napoli do të përballen sonte në kuadër të çerekfinales së Ligë së Evropës. Arsenal dhe Napoli do ta zhvillojnë sonte (e enjte) ndeshjen ... Read More

Mbyllet pjesa e parë, Gjilani – Drita, me këtë rezultat

07/04/2019

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Gjilanit dhe Dritës. Gjilani dhe Drita po përballen në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kuadër të javës së ... Read More