Tag: përballjen

Kane ndëshkon Realin, Tottenham në epërsi

30/07/2019

18:28 | 07/30/2019 Tottenham Hotspur ka gjetur epërsinë kundër Real Madridit në përballjen e vlefshme për ‘AudiCup’. Është skuadra e Tottenhamit që ka shënuar golin ... Read More

Dortmund e mposht Liverpoolin në miqësore

20/07/2019

08:08 | 07/20/2019 Borussia Dortmund e ka fituar përballjen miqësore kundër Liverpoolit të zhvilluar në ‘Notre Dame Stadium‘ në Indiana, me rezultat 3:2. Kjo përballje ... Read More

Parashikimi i Mourinhos për ndeshjen Barcelona – Liverpool

01/05/2019

Jose Mourinho ka parashikuar përballjen Barcelona – Liverpool. Barcelona dhe Liverpoolt të mërkurën mbrëma do të takohen në ‘Camp Nou’, në ndeshjen e parë gjysmëfinale ... Read More

Rakitic: Ekziston një dëshirë e madhe për ta mundur Liverpoolin

30/04/2019

Barcelona do të kërkojë fitoren në përballjen kundër Liverpoolit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën mbrëma në ‘Camp Nou’. Mesfushori Ivan Rakitic, ka ... Read More

Arsenal ‘shuan’ shpresat për top katërshe, gjunjëzohet nga Leicester

28/04/2019

Skuadra e Arsenal ka dëshpëruar tifozët e vet duke u mposhtur në përballjen ndaj Leicester. Në një ndeshje që ishte jetikë për garën e top ... Read More

Barcelona apo Man Utd, Ferdinand tregon se kush kalon në gjysmëfinale

16/04/2019

Barcelona dhe Manchester United do ta zhvillojnë sot (e marte) përballjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Barcelona e kishte fituar ndeshjen e ... Read More

Juventus publikon listën anti Ajax

15/04/2019

Juventus dhe Ajax do ta zhvillojnë nesër (e marte) përballjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë çerekfinale kishte përfunduar 1 ... Read More

Statistika që po ‘tmerron’ Guardiolan para ndeshjes me Crystal Palace

14/04/2019

Skuadra e Manchester City do ta ketë përballjen e radhës me Crystal Palace, në rrugën për titullin e Premierligës. Fitorja është domosdoshmëri për ‘Citizens’, të ... Read More

Këto janë komentet e Igli Tare pas humbjes së Lazio ndaj Milan

14/04/2019

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka komentuar humbjen e skuadrës së tij në përballjen kundër Milanos. Sipas legjendës së kombëtares së Shqipërisë, skuadra e ... Read More

Milan shënon fitore të madhe në derbin kundër Lazios, ruan pozitën e katërt në tabelë

13/04/2019

22:24 | 04/13/2019 Skuadra e Milanos ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në përballjen kundër Lazios. Lojtarët e Gennaro Gattuso, para tifozëve të tyre, kanë ... Read More

Dy penallti i japin tri pikë Manchester United në përballjen me West Ham

13/04/2019

Skuadrën e Manchester United e përcolli fati në përballjen kundër West Ham United. Këtë ndeshje, ‘djajtë e kuq’ e fituan me rezultatin 2:1, falë dy ... Read More

Roma shënon fitore kundër Udineses, mban shpresat për top katërshen

13/04/2019

Skuadra e Romës ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në përballjen kundër Udinese. Në ndeshjen që ishte e vlefshme për xhiron e 32-të në ... Read More