Tag: përballur

Morena Taraku konfirmon publikisht se është e lidhur: Boll folët kot

21/05/2020

Këngëtarja Morena Taraku është përballur me një ngjarje të pakëndshme në ‘Instagram’, pasi disa faqe kanë publikuar biseda duke pretenduar se persona të caktuar kanë ... Read More

E pazakontë: Lind foshnja me dy gjini në Prishtinë

04/09/2019

Mjekët në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë janë përballur me një rast mjaft të veçantë. Një foshnjë ka lindur me dy gjini, bëjnë të ditur burimet e ... Read More

Kane: Ky është mbrojtësi më i vështirë me të cilin jam përballur

29/07/2019

21:38 | 07/29/2019 Harry Kane ka zbuluar mbrojtësin më të vështirë me të cilin është përballur gjatë gjithë karrierës së tij. Ylli i Tottenham Hotspur ... Read More

Çrregullimi i rrallë, i ka shkaktuar 46-vjeçares rritje të pakontrolluar të gjoksit

21/06/2019

Një grua është duke u përballur me një çrregullim misterioz, i cili i ka shkaktuar rritje të pakontrolluar të gjoksit, shkruan The Sun, transmeton Gazeta ... Read More

Prishtina mposht Drenicën, vazhdon gara e nxehtë për titull

28/04/2019

Ka përfunduar ndeshja në mes të Prishtinës dhe Drenicës. Prishtina dhe Drenica janë përballur në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës. Kryeqytetasit ... Read More

Zbulohet hajduti i ‘të pasurve’ në Angli, shqiptari që grabiti 10 milionë funta ndër vite (Foto)

25/04/2019

Një hajdut i quajtur “Wimbledon Prowler” është duke u përballur me dënim pas hekurave pas pranimit të vjedhjes së më shumë se 500 mijë paundëve ... Read More

Nuk duhet të ju ikë kjo ‘perlë’ e Salah ndaj Chelseas

14/04/2019

Liverpool ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Chelseas. Liverpool dhe Chelsea janë duke u përballur në javën e 34-të në Premierligë. Të kuqtë kanë ... Read More

Allegri: Festa e titullit ndaj Spalit? Më mirë pas Ajaxit

12/04/2019

Juventusi do të zbresë nesër në mesditë në fushë, për t’u përballur me Spalin në transfertë, një sfidë ku fitorja mund të përkthehet në triumfin ... Read More

Busquets: Madhështia e Messit s’na habit më

30/03/2019

Këtë javë u zbulua se Lionel Messi është duke u përballur me një lëndim që prej para Krishtlindjes, por bashkëlojtari i tij, Sergio Busquets, ka ... Read More

Mesazhi i Makeleles për Ronaldinhon: Do të të bëj për spital

29/03/2019

Gjatë kohës së tij në Chelsea, Claude Makelele, ishte përballur me Ronaldindon e Barcelonës.Ronaldinho ishte paralajmëruar se do të bëhej për spital. Këtë gjë, ish-futbollisti ... Read More

“Bullgaria, kundërshtari më i fortë që Kosova është përballur ndonjëherë”

24/03/2019

Challandes beson se Bullgaria është kundërshtari më serioz dhe më i vështirë që Kosova është përballur gjatë historisë në ndeshje zyrtare.Kosova do të nisë kampanjën ... Read More

Michael Buble pranon se nuk e di nëse do të kishte guximin të përballej sërish me betejën shëndetësore të djalit të tij

18/03/2019

Michael Buble ka pranuar se nuk e di nëse do të ishte i guximshëm mjaftueshëm për t’u përballur edhe një herë me vështirësitë e diagnostikimit ... Read More