Tag: përditësuar

iOS 13 i Apple ka gabime që e bëjnë të vështirë përdorimin e telefonit

22/09/2019

Një numër i përdoruesve që kanë përditësuar versionin e fundit të sistemit operativ për telefonat Apple kanë probleme me Bluetooth, WiFi dhe tastierën virtuale. Disa ... Read More

Apple bën njoftimin e rëndësishëm: Ja pse duhet ta përditësoni iPhone-in tuaj menjëherë

29/08/2019

Apple ka bërë gati një version të përditësuar të sistemit iOS 12.4 për të korrigjuar një problem që kishte softueri në lirimin fillestar. Kompania thotë ... Read More

Google sjell dizajnin e ri për Play Store

01/06/2019

Google ka përditësuar shumë nga aplikacionet e saj Android, me elemente dhe pamje të reja të dizajnit, dhe tani është koha që vetë Play Store ... Read More

Apple mund të lansoj modelin e ri iPod Touch sot

20/03/2019

Ka kaluar një kohë që kur Apple ka përditësuar iPod Touch. Përditësimi i fundit i madh ishte në vitin 2015 dhe kishte marrë shumë më ... Read More

Katër të plagosur në Klinë – Policia nuk jep detaje

15/03/2019

I përditësuar: Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës. Në Policinë e Kosovës kanë ... Read More

“Ka filluar të bëhet nxehtë këtu”: Anija hapësinore kineze përditësoi llogarinë në rrjetin social, para se të pushojë për disa ditë (Foto)

08/01/2019

Anija hapësinore kineze, që ka nisur eksplorimin në pjesën e errët të hënës, e ka përditësuar llogarinë në rrjetin social, për t’i njoftuar njerëzit në ... Read More