Tag: përditshme

Disa shpikje të femrave që e ndryshuan botën për mirë

24/02/2020

Gratë shumicën e rasteve hasin në vështirësi në tregun e punës dhe në jetën e përditshme, ku edhe përballen më pabarazi gjinore. Por ato, bënë ... Read More

“Më mirë e çmendur që jeton të vërtetën”/ Jonida Maliqi i ka edhe dy fjalë për Romeon

18/01/2020

Pas ndarjes nga Romeo, Jonida Maliqi ka vijuar me angazhimet e saj të përditshme, madje duke deklaruar në media se është beqare e mesa duket ... Read More

Ushqimet që duhet dhe nuk duhet t’i hani para gjumit

25/10/2019

Pagjumësia apo çrregullimet e gjumit ndikojnë negativisht në rutinën tonë të përditshme, na bëjnë më emotivë e më pak produktivë.Por, ne mund të përzgjedhim të ... Read More

Vaji i ullirit është kura natyrale për problemet e barkut

30/09/2019

Shumë njerëz përballen me probleme të përditshme me stomakun, duke filluar nga fyrerja, gazrat apo dhimbja e barkut. Këto probleme mund të shfaqen si rezultat ... Read More

Ndiheni të stresuar? Këto vitamina ju largojnë këtë ndjesi

31/07/2019

Shqetësimet e shumta në jetën e përditshme shpesh herë na bëjnë të kalojmë stres të vazhdueshëm. Ky stres na ndikon në aktivitetet që bëjmë, në ... Read More

Këto të brendshme mund t’i vishni e të mos i lani me javë të tëra

11/07/2019

Larja e rrobave nuk është një nga punët e përditshme më të kënaqshme, veçanërisht duke pasur parasysh faktin që të brendshme të pista grumbullohen plot ... Read More

Demi Lovato rikthehet në rehabilitim

18/02/2019

Demi Lovato i është rikthyer rutinës së përditshme të problemeve, por që menjëherë ka marrë një vendim. Sipas një burimi të afërt me këngëtaren, ajo ... Read More

Can Yaman për romancën me Demet Ozdemir: Do të duhet kohë për të na parë dorë për dore

01/02/2019

Po vazhdojnë thashethemet rreth lidhjes edhe në jetën e përditshme të aktorëve të serialit, “Erkenci Kus”. Mbrëmë, Demet Ozdemir është parë teksa argëtohej me kolegun, ... Read More

Klopp kërkon mesfushor që luan edhe në mbrojtje

17/01/2019

Liverpool janë të gatshëm të blejnë këtë muaj. Të dhënat e përditshme thonë se shefat e Anfieldit janë të vetëdijshëm për problemet e lëndimeve të ... Read More

Kurrë nuk do të kishit thënë që kjo ju zbulon: Testi i shkurtër tregon anën e fshehtë të karakterit tënd

15/01/2019

Psikologët thonë që shprehitë tona të përditshme mund të zbulojnë shumëçka për vetë ne, vetitë dhe karakterin tonë Njëra ndër shprehitë e tilla është edhe ... Read More

Kadrije Canolli, në ritmin e modës

15/01/2019

Modelet, fillimisht duhet të jenë 'model' në jetën e tyre të përditshme. Kadrie Canolli është shembull i disiplinës dhe talentit, të ndërthurura në një vajzë ... Read More

Qarkullim me zinxhirë nga veriu në juglindje të Shqipërisë

15/01/2019

Në përmbledhjen e përditshme nga Autoriteti Rrugor Shqiptar mbi situatën e akset kombëtare të vendit, vihet re se ka ende shumë akse të pa pastruara ... Read More