Tag: përditshmëri

Flokë me yndyrë? Ja çfarë duhet t’i shtoni shamponit tuaj

25/07/2019

Ne të gjithë i shtojmë kripë ushqimeve në përditshmëri, por vetëm pak njerëz janë të vetëdijshëm se kripa mund të jetë një ndihmë e madhe ... Read More

Shtoni një lugë kripë në shampon tuaj kundër flokëve me yndyrë

24/07/2019

Ne të gjithë i shtojmë kripë ushqimeve në përditshmëri, por vetëm pak njerëz janë të vetëdijshëm se kripa mund të jetë një ndihmë e madhe ... Read More

Tri përfitimet shëndetësore të djathit

15/01/2019

Konsumimi i tepërt i djathit në përditshmëri nuk është dietë e shëndetshme për t’u ndjekur, e posaçërisht kur dëshironi ta ulni sasinë e yndyrave të ... Read More

Xhudo 2018: Një tjetër vit i suksesshëm, medalje në të gjitha grupmoshat – Trajneri Kuka nuk ndalet, premton suksese tjera në 2019

03/01/2019

Sukseset e Kosovës në xhudo ka filluar të bëhet përditshmëri, tjetër vit, tjera arritje nga skuadra e pandalshme e Driton Kukës. Sa herë ka një ... Read More

Parandaloni sulmet e zemrës dhe trurit duke ngrënë banane çdo ditë

10/12/2018

Konsumimi i bananeve në përditshmëri mund të ndihmojë në parandalimin e sulmeve të zemrës dhe trurit – thonë hulumtimet e reja. Të pasura me kalium, ... Read More

Shtatë mënyra përmes së cilave trupi ju tregon se po vuani nga ankthi

02/11/2018

Të gjithë, në përditshmëri vijmë në kontakt me situata që na shkaktojnë ankth. Shumë apo pak ai ndikon negativisht në ditën tonë. Përveç atyre që ... Read More

Llapjani i verbër krijon aplikacione për telefonat e mençur (Video)

20/10/2018

Përdorimi i telefonave të mençur, tashmë është përditshmëri e shumë njerëzve në Kosovë, por për Hashim Llumnicën, 34 vjeçar nga fshati Bellopojë i Komunës së ... Read More

Preshevë: Mesuesi e rrah brutalisht nxënësin në klasë (Video)

21/09/2018

Rrahja e nxënësve nga mësimdhënësit, nëpër shkolla, vazhdon të jetë përditshmëri. Jo më larg se sot, një e tillë ka ndodhur në një nga shkollat ... Read More

Gjarpri kërcënon banorët e Kçiqit (Video)

01/07/2018

Paraqitja e gjarpërinjve nëpër vendbanime të ndryshme është bërë përditshmëri dhe kërcënim për qytetarët në  Kosovë. Një qytetar i ka dërguar Telegrafit një video ku ... Read More