Tag: përdorues

Samsungu paditet pasi thoshte që telefonat e saj janë rezistent ndaj ujit

10/07/2019

Samsung është paditur nga një përdorues australian pasi që ka bërë deklarata jo të vërteta se telefonat e tyre janë rezistent ndaj ujit, transmeton Gazeta ... Read More

Sqarimi i Facebook pas problemeve të hasura nga përdoruesit

03/07/2019

Disa përdorues të Facebook, Instagram dhe WhatsApp nuk mund të ngarkojnë fotografi, video dhe skedarë, raporton BBC. Zëdhënësi i Facebook, i cili zotëron të tre ... Read More

Bie sistemi i Facebookut dhe Instagramit (Foto)

14/04/2019

Facebook dhe Instagram, raportohen, se kanë rënë nga sistemi gjatë ditës së sotme. Mijëra përdorues në Mbretërinë e Bashkuar, Evropë dhe Shtetet e Bashkuara të ... Read More

Microsoft zbulon se disa llogari në Outlook janë hakuar

14/04/2019

Microsoft ka njoftuar disa përdorues të Outlook që një haker ka arritur të ketë akses në llogaritë e tyre. Gjigandi i softuerit zbuloi se kredencialet ... Read More

Kur bie Facebook, të gjithëve “u ndalet fryma” – një histori e ndërprerjeve të platformës gjigante, nëpër vite!

15/03/2019

Qindra miliona përdorues të platformës gjigante Facebook, gjatë ditës së mërkurë janë ballafaquar me probleme, duke raportuar se kishte ndërprerje të kësaj platforme. Sipas Down ... Read More

Probleme në Evropë dhe Amerikë, deklarohet Facebook

13/03/2019

Disa përdorues të Facebook, Messenger dhe Instagram raportuan se kishte ndërprerje të shërbime të këtyre rrjeteve sociale gjatë ditës së mërkurë. Dhe përmes një postimi, ... Read More

Samsung përdor #10yearschallenge për të reklamuar telefonin e tyre të palosshëm

19/01/2019

Nëse jeni përdorues i rregullt i mediave sociale, ndoshta keni hasur në miq dhe familjar duke postuar një pamje të vetes prej dhjetë vjetësh më ... Read More

Mënyra si e mbani celularin në duar tregon shumë për personalitetin tuaj

19/12/2018

Statistikat parashikojnë se do të ketë pothuajse 3 miliardë përdorues smartphone deri në vitin 2020. Ky nuk është vetëm një fakt interesant nga pikëpamja e ... Read More

Disa përdorues të Facebook po shohin mesazhet e vjetra që shfaqen gabimisht

27/11/2018

Disa përdorues të Facebook janë duke u ballafaquar me një virus të ri të çuditshëm në faqen e internetit të rrjetit social, pasi mesazhet e ... Read More

Bëhën 35 vite nga telefonata e parë mobile

15/10/2018

Aktualisht në botë sipas të dhënave të GSMA ka mbi pesë miliardë përdorues të një telefoni mobil apo telefoni të menqur dhe na duket sikur ... Read More

Instagram Stories tani ndan videot e gjata në segmente, automatikisht

08/10/2018

Storiet e Instagram-it janë projektuar të jenë të shkurtra dhe mbreslënëse. Sidoqoftë ka përdorues që mund të preferojnë të ngarkojnë video nga telefoni, dhe lajmi ... Read More

Pse do të fiket Interneti më 11 tetor, për miliona përdorues?

14/09/2018

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor. Atë ditë do ndryshohet “zona e sigurisë” si proces për të rritur ... Read More