Tag: përdorur

YouTube ndryshime të reja në sistemin e mbrojtjes dhe deklarimit të të drejtave të autorit

11/07/2019

Ndërsa YouTube është shumë larg të qënurit perfekt, është përdorur shumë herë për të abuzuar dhe manipuluar krijuesit. Kompania zbuloi ndryshime tek ky sistem që ... Read More

Instagram bëhet gati të sjellë ndryshimin e madh

10/07/2019

Prej disa kohësh Instagrami ka marrë stafetën si rrjeti social më i përdorur në të gjithë botën. Por, Instagrami nuk ka mundur t’i shpëtojë komenteve ... Read More

Ushqimet që mbrojnë lëkurën nga dielli

23/06/2019

Shumica e njerëzve kujdesen të ruajnë veten nga rrezet e diellit duke përdorur një krem me një faktor mbrojtës, kapele dhe syze dielli.Megjithatë, ka edhe ... Read More

Burim infeksionesh, mësoni si duhet t’i pastroni vetë kufjet

11/06/2019

Duke përdorur kufje çdo ditë, pa pastrimin e tyre, është e rrezikshme. Është diçka që të gjithë duhet ta dinë.Disa prej nesh i përdorin aq ... Read More

Zhdukeni urgjentisht: Ky produkt në kuzhinën tuaj po shkakton kancer dhe shkatërron mushkëritë tuaja

31/05/2019

Sot, klori zbardhues është padyshim një nga pastruesit gjerësisht më të përdorur. Disa njerëz e përdorin atë për të dezinfektuar kuzhinën, disa të tjerë për ... Read More

Presidenti i Barcelonës jep vendimin përfundimtar për Valverden

23/05/2019

13:02 | 23 Maj 2019 13:02 | 23 Maj 2019 Josep Maria Bartomeu ka përdorur paraqitjen e tij para senatit të Barcelonës për të mbështetur ... Read More

Whatsapp nuk do të funksionojë më në këta celularë

09/05/2019

Whatsapp është një nga aplikacionet e mesazheve më të përdorur në botë. Mirëpo kompania ka njoftuar se ky aplikacion nuk do të funksionojë në disa ... Read More

Ilaçi i lashtë gjerman që i pastron arteret, i parandalon infeksionet dhe e forcon imunitetin

03/05/2019

Sot do t’jua tregojmë recetën e një ilaçi tradicional gjerman i cili është përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve të ndryshme. Ky ilaç i përket ... Read More

Facebook bie nga sistemi

02/05/2019

Uebfaqja e dytë me përdorur në botë, Facebook ka rënë nga sistemi. Arsyeja e kësaj rënie, mund të jetë për shkak ndryshimeve të paralajmëruara nga ... Read More

Kripa e dëmshme, shkenctarët gjejnë zëvendësimin

12/04/2019

Zvogëlimi i saisë së kripës së përdorur në ushqime është një mënyrë e duhur e ushqyerjes së shëndetshme, mirëpo dihet se ushqimet nuk janë shumë ... Read More

Çfarë i ndodh trupit nëse konsumoni xhenxhefil çdo ditë për 1 muaj

04/04/2019

Xhenxhefili është përbërës i njohur në kuzhinën indiane dhe aziatike, ndërkaq është përdorur qysh nga kohërat e lashta për shkak të vetive të mira që ... Read More

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetarit Diamant Bajra nga kryetari i Bashkësisë Islame në Pejë

03/04/2019

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) e dënon kërcënimin dhe gjuhën e përdorur të Kryetarit të Bashkësisë Islame në Pejë, Musli Arifaj, ndaj gazetarit Diamant ... Read More