Tag: Perëndim

Vjehrra shqiptare tregon se si e priti nusen e djalit nga Japonia dhe jetesën në Shqipëri

16/05/2019

Historitë e shqiptarëve që jetojnë në perëndim dhe janë martuar me vajza të huaja por vajza të martuara me shqiptarë dhe jetojnë në Shqipëri, janë ... Read More

Mërgimtarit i thyhet vetura tek Ujëvara e Mirushës, i vidhen 5 mijë euro

21/04/2019

Vazhdojnë vjedhjet e veturave në Kosovë. Një bashkatdhetarit që jeton në perëndim, i është thyer vetura këtë të diel, duke i marrë një shumë të ... Read More

Forca Detare shpëton dy peshkatarë në Vlorë

21/04/2019

Anija “Mati” e Forcës Detare shqiptare shpëtoi 2 peshkatarë në det të hapur, në perëndim të gadishullit të Karaburunit. 2 peshkatarët kërkuan ndihmë dhe u ... Read More

Fundjava fillon me diell në bregdetin shqiptar

31/08/2018

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me diell në perëndim të territorit dhe vranësira në zhvillim të përqendruara në zonat përreth maleve në ... Read More

Moti në Kosovë

05/07/2018

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë, ndërsa në perëndim dhe në jugperëndim me zhvillimin lokal të reve. ... Read More

Analistët nga Ballkani e shohin debatin për Ushtrinë e Kosovës pjesë e “konfliktit” SHBA – Rusi

19/03/2018

Hapja e temës së ushtrisë së Kosovës ka kthyer sërish debatin tek përcaktimi Lindje apo Perëndim. Rusia ka reaguar ashpër ndaj deklarimeve të Washingtonit pro ... Read More