Tag: perëndimorë

Gruaja që hyri në provim veç 30 minuta pas lindjes

12/06/2019

Almaz Derese, 21 vjeçare, nga Metu në Etiopinë perëndimore, kishte shpresuar të kryente testet para lindjes së saj, por provimet e shkollës së mesme u ... Read More

A e dini cili është kuptimi i vërtetë i piercing në hundë? Do habiteni

02/05/2019

Tashmë është një praktikë shumë e zakonshme në vendet perëndimore dhe përdoret nga shumë vajza që duan të duken moderne. Por në vendet ku ka ... Read More

Mot me vranësira dhe reshje të shiut gjatë ditës

11/04/2019

S A 2019-04-11T07:17:55+02:00 Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me shumë vranësia në pjesët perëndimore ku do të ketë ... Read More

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T08:01:44+02:00 Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, pasdite, kryesisht në pjesët perëndimore me reshje lokale të shiut dhe bubullima të rralla. ... Read More

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

06/02/2019

Torgservis, zinxhiri i parë rus i tregtisë në tregun e Evropës Perëndimore, mbylli dyqanin e tij në Leipzig të Gjermanisë, vetëm pas pesë ditëve që ... Read More

Analistët: Kosova duhet t’i marrë seriozisht thirrjet e SHBA-së për taksën ndaj Serbisë e Bosnjës

16/01/2019

Autoritetet e Kosovës duhet t’i marrin seriozisht kërkesat dhe thirrjet e shteteve perëndimore që ndërlidhen me taksën doganore ndaj Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës, thonë ... Read More

Mërgimtarët kosovarë po përballen me pritje të gjata në kufirin Kroaci-Serbi (Video)

23/12/2018

Mërgimtarët që kanë marrë rrugë nga vendet e Evropës Perëndimore për të ardhur në Kosovë për festat e fundvitit, po përballen me pritje të gjata ... Read More

Shumica thonë që horoskopi indian është më i sakti: Mësoni cila shenjë çfarë kuptimi ka

17/12/2018

Me gjithë astrologjinë perëndimore në të cilën çdo gjë orientohet në 12 shenja të qarkut tropikal kafshëror, ekziston astrologjia indiane e cila mbështetet në yje. ... Read More

Demi “ia sheh hajrin” madhësisë – bëhet i famshëm gjithandej dhe shpëton nga thertorja (Foto)

29/11/2018

Një dem gjigant jeton në Australinë Perëndimore dhe madhësia e tij jo vetëm që tërhoqi vëmendjen, por e shpëtoi atë edhe nga thertoret. Sipas mediave ... Read More

Treni “fantazmë” në Australi – udhëtoi 92 kilometra, i padrejtuar nga askush!

06/11/2018

BHP Billiton ka pezulluar të gjitha operacionet hekurudhore të hekurit në Australinë Perëndimore pasi një tren, në bordin e të cilit nuk kishte asnjë njeri, ... Read More

Daçiq: Ndërkombëtarët po na bëjnë presion rreth njohjeve të Kosovës

05/11/2018

Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiq ka thënë se vendet perëndimore po i kërkojnë Serbisë të pezullojë veprimet diplomatike të cilat sipas tij me sukses ... Read More

Tetova ndër qytetet më të ndotura në Evropë

30/10/2018

30 Tetor 2018 / 20:11 Tetova, një qytet në Maqedoninë perëndimore dhe Tuzla, një qytet industrial në Bosnje dhe Hercegovinë, janë gjetur në mesin e ... Read More