Tag: perëndimorë

Gruaja që hyri në provim veç 30 minuta pas lindjes

12/06/2019

Almaz Derese, 21 vjeçare, nga Metu në Etiopinë perëndimore, kishte shpresuar të kryente testet para lindjes së saj, por provimet e shkollës së mesme u ... Read More

A e dini cili është kuptimi i vërtetë i piercing në hundë? Do habiteni

02/05/2019

Tashmë është një praktikë shumë e zakonshme në vendet perëndimore dhe përdoret nga shumë vajza që duan të duken moderne. Por në vendet ku ka ... Read More

Mot me vranësira dhe reshje të shiut gjatë ditës

11/04/2019

S A 2019-04-11T07:17:55+02:00 Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me shumë vranësia në pjesët perëndimore ku do të ketë ... Read More

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T08:01:44+02:00 Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare, pasdite, kryesisht në pjesët perëndimore me reshje lokale të shiut dhe bubullima të rralla. ... Read More

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

06/02/2019

Torgservis, zinxhiri i parë rus i tregtisë në tregun e Evropës Perëndimore, mbylli dyqanin e tij në Leipzig të Gjermanisë, vetëm pas pesë ditëve që ... Read More

Analistët: Kosova duhet t’i marrë seriozisht thirrjet e SHBA-së për taksën ndaj Serbisë e Bosnjës

16/01/2019

Autoritetet e Kosovës duhet t’i marrin seriozisht kërkesat dhe thirrjet e shteteve perëndimore që ndërlidhen me taksën doganore ndaj Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës, thonë ... Read More

Tetova ndër qytetet më të ndotura në Evropë

30/10/2018

30 Tetor 2018 / 20:11 Tetova, një qytet në Maqedoninë perëndimore dhe Tuzla, një qytet industrial në Bosnje dhe Hercegovinë, janë gjetur në mesin e ... Read More

Mot i ngrohtë, temperatura deri 24 gradë

29/10/2018

29 Tetor 2018 / 9:11 Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me erë. Në pjesët perëndimore do të ketë kushte për ... Read More

Mot i nxehtë dhe temperatura deri 39 gradë sot

22/07/2018

22 July 2018 / 9:44 Sot në Maqedoni do të mbajë mot i nxehtë ndërsa në pjesët perëndimore do të fyrejë erë në drejtim perndimor. ... Read More

Trump e Merkel të shqetësuar nga raketat ruse

02/03/2018

2 March 2018 / 18:31 Presidenti rus Vladimir Putin ka shqetësuar liderët perëndimorë pas deklaratave për posedimin e raketave bërthamore të pakapshme nga sistemet e ... Read More