Tag: Përfaqësueses

Trajneri i Bullgarisë ka këto fjalë për Kosovën

09/06/2019

19:13 | 9 Qershor 2019 19:13 | 9 Qershor 2019 Bullgaria është nesër mysafire e Përfaqësueses së Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian ... Read More

Kocijançiq kërkon përgjegjësi për të gjitha krimet e kryera gjatë konflikteve në ish-Jugosllavinë e viteve të 90-ta

18/05/2019

Maja Kocijancic, zëdhënëse e përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se për të gjitha krimet e kryera në ish-Jugosllavi duhet të ketë ... Read More

Kjo është data kur Hadërgjonaj mund ta shijojë atmosferën e zjarrtë në ‘Fadil Vokrri’

09/05/2019

17:38 | 05/09/2019 Florent Hadërgjonaj është prurja më e re e Përfaqësueses së Kosovës. Lojtari përmes një njoftimi në Facebook, ka bërë të ditur se ... Read More

Isufi: Ideja e ndryshimit të kufijve çon në luftë, Mogherinit i ka rënë vlera

08/05/2019

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se vlera e përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka rënë. Duke folur të mërkurën në ... Read More

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës lëndohet rëndë, do t’i nënshtrohet operacionit

21/04/2019

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës lëndohet rëndë, do t’i nënshtrohet operacionit Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka marrë një lajm tejet të hidhur. Përfaqësuesja e ... Read More

‘Shpërthen’ motra e Muricit, edhe ajo beson në fitore teksa ‘bombardon’ me fotografi nga Peja

25/03/2019

‘Gardiani’ i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muric, edhe sonte do të ketë përkrahje të madhe nga familja e tij.Motra e tij, Amra Muric pritet që ... Read More

Rrahmani: Duhet të luajmë si skuadër ndaj Danimarkës, duhet të provojmë në kundërsulme

20/03/2019

Së bashku me trajnerin Bernard Challandes në konferencën për media të Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjes ndaj Danimarkës është paraqitur edhe mbrojtësi Amir Rrahmani. 25-vjeçari ... Read More

Albert Bunjaku: Me pagën që merrja si përzgjedhës i Kosovës, nuk mund ta mbuloja asnjë udhëtim

18/03/2019

Ish-trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaku, ka thënë se përballja me Danimarkën është më shumë se një miqësore për Kosovën. Bunjaku në ... Read More

“Gol duam gol” – kënga për Përfaqësuesen e Kosovës në eliminatoret për ‘Euro 2020’

18/03/2019

Në prag të ciklit të ri të ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’, është publikuar kënga që i ... Read More

Presidenti Ademi takon përzgjedhësin Challandes dhe i shpreh mbështetjen e plotë të FFK-së para ndeshjeve të rëndësishme

17/03/2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, e ka takuar të dielën përzgjedhësin e Përfaqësueses, Bernard Challandes. Kreu i FFK-së ia ka shprehur ... Read More

Kololli shënon dhe asiston për t’i siguruar fitoren Zurichut

17/03/2019

Benjamin Kololli ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit zviceran me Zurichun. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës i ka siguruar tri pikët ekipit të tij ... Read More

Kryeziu flet për UEFA-n: Kosova vend që jeton me futbollin, jemi shtet i vogël por do të tentojmë t’i marrim pikë edhe Anglisë

17/03/2019

Protagonist i radhës në ciklin e intervistave për UEFA ishte mesfushori kreativ i Përfaqësueses së Kosovës dhe anëtari i Zurichut, Hekuran Kryeziu. Gjatë kësaj interviste ... Read More