Tag: përfaqësuesit

Bojkoti i Superiores, flet ministrja Denaj: Sporti të mos përdoret si shantazh ndaj qeverisë

15/09/2020

Në mungesë të një dialogu, përfaqësuesit e qeverisë, të angazhuar për të zgjidhur bojkotin që Superioreja ka ndërmarrë, kanë vendosur ti përgjigjen publikisht Ligës së ... Read More

Ozil befason me skuadrën e re

06/08/2019

22:34 | 08/06/2019 DC United janë të vendosur për bisedime me përfaqësuesit e Mesut Ozil, duke e kërkuar gjermanin si një zëvendësim për Wayne Rooney. ... Read More

Rakiq në Beograd: Jemi gati që sërish të japim dorëheqje

24/05/2019

Pas zgjedhjeve lokale të mbajtura gjatë javës së kaluar në pjesën veriore, përfaqësuesit e Listës Serbe sot kanë udhëtuar për në kryeqytetin e Serbisë, që ... Read More

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje

19/05/2019

Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës thonë se me mohimin që u bën Serbia të drejtave të shqiptarëve, e vetmja alternativë për qytetarët e Luginës, ... Read More

Vendoset gurthemeli i shtatores së heroit të kombit Abdullah Tahiri

19/05/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me djalin e heroit, familjen, përfaqësuesit e institucioneve dhe pjesëmarrës të shumtë, kanë vendosur themelin për ... Read More

Përmbyllët mbështetja e BE-së për fuqizimin e sistemit të drejtësisë në Kosovë

16/05/2019

Zyra e Bashkimi Evropian dhe Përfaqësuesit Special të BE-së organizon ngjarjen përmbyllëse të projektit të binjakëzimit të BE-së “Fuqizimi i formulimit të politikave dhe hartimit ... Read More

Sa është e vështirë qasja në dokumentet zyrtare?

14/05/2019

Qasja në dokumente zyrtare në Kosovë parashihet me ligj. Por, gazetarët dhe përfaqësuesit e shoqërisë civile, të cilët kanë më së shpeshti kërkesa për qasje ... Read More

Rama-Haradinaj, polemika në distancë për Samitin e Berlinit

03/05/2019

Pas samitit të Berlinit, përfaqësuesit e Kosovës po përgatiten për takimin e Parisit. Por ndërmjet kryeministrave të Kosovës e të Shqipërisë ka vazhduar një polemikë ... Read More

Nesër mbahet programi orientues për zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunat veriore

01/05/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në koordinim me përfaqësuesit e Policisë së Kosovës, Prokurorinë e shtetit, Panelin Zgjedhor për Ankesa e Parashtresa dhe Këshillin Gjyqësor të ... Read More

Fotografia e përbashkët e liderëve të Ballkanit me Merkel dhe Macron

29/04/2019

Përfaqësuesit e shteteve të Ballkanit, janë takuar sot në Berlin me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës Emannuel Macron. Pas takimit të gjithë ... Read More

Konjufca: VV pamundësoi regjistrimin e kandidatëve të Listës Serbe për zgjedhjet në veri

24/04/2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se përfaqësuesit e VV-së, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, e kanë pamundësuar regjistrimin e kandidatëve ... Read More

Bytyqi takon përfaqësuesit e British Council, tregon që Kosova ka fituar vendin e dytë në kuadër të Samitit Digjital

24/04/2019

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi është takuar me përfaqësuesit e British Council. Në këtë takim është biseduar për të arriturat e deritanishme të projektit “Shkollat ... Read More