Tag: përfshijnë

Shumë shpejt procedura e dhimbshme e endoskopisë do të zëvendësohet me një pajisje të thjeshtë

20/06/2019

Sëmundjet e sistemit digjestiv përfshijnë sëmundje inflamatore dhe disa lloje të tumoreve. Deri tani diagnostikimi i këtyre sëmundjeve është bërë me anë të procedurës së ... Read More

Këto janë simptomat e nivelit të lartë të sheqerit në gjak

07/06/2019

Dy prej simptomave më të shpeshta të diabetit përfshijnë humbjen në peshë dhe etjen e tepërt.Një nga mënyrat si të pakësoni nivelin e sheqerit në ... Read More

Arsyet pse ndiheni vazhdimisht të lodhur

15/05/2019

Simptomat e mungesës së vitaminës D përfshijnë ndjenjën e përgjumjes, dhimbje dhe lodhjes ekstreme. Vitamina D është e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të trupit, ... Read More

Tensioni i lartë i gjakut është një paralajmërim

20/04/2019

Simptomat e tensionit të lartë të gjakut mund të përfshijnë dhëmbje koke të vazhdueshme, dhimbje në krahërorë dhe gjaku në urinën e juaj. Por mund ... Read More

Pastroni trupin nga sheqeri për tri ditë

14/04/2019

Simptomat nga marrja e tepruar e sasisë së sheqerit përfshijnë hiperaktivitet dhe lodhje, infeksione fungale, dhimbje koke, depresion, probleme me sinusin, letargji… Konsumi i sheqerit ... Read More

Këto gjëra ua dëmtojnë lidhjen më shumë se tradhtia

31/03/2019

Disa nga gjërat më të këqija që çojnë në një ndarje nuk përfshijnë gjithnjë tradhtinë, por janë të vogla e të rrezikshme.GënjeshtratFshehja e gjërave ose ... Read More

Çrregullimet gjuhësore te fëmijët

04/03/2019

11 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Çrregullimet gjuhësore te fëmijët përfshijnë vështirësitë në mësimin e të kuptuarit dhe/apo të prodhuarit e aspekteve semantike, ... Read More

Koleksioni më i madh ndonjëherë i emaileve dhe fjalëkalimeve të hakuara, përfshinë më se një miliard llogari private (Foto)

17/01/2019

Është zbuluar dhe ekspozuar koleksioni më i madh ndonjëherë i të dhënave nga llogaritë private, që përfshijnë më se një miliard kombinime të emaileve dhe ... Read More

Mënyrat e mahnitshme se si agjërimi i përhershëm ndikon në tru dhe në trup

02/01/2019

Yjet si Beyonce dhe Hugh Jackman e kanë pranuar publikisht se ndjekin plane që përfshijnë agjërimin në mënyrë që ta formësojnë trupin. Por, si ndikon ... Read More

Samsung Electoronics zgjeron partneritetin dhe qendrat e çertifikimit, duke ndërtuar ekosistemin HDR10+

28/12/2018

Tani, mbi 40 anëtarë që përfshijnë krijuesit e kontentit, prodhuesit e çipave të smartphone dhe më shumë, programet e certifikimit HDR10 + dhe programet e ... Read More

Z5 Pro GT nga Lenovo vjen me 12GB RAM

21/12/2018

Prodhuesit kinezë kanë tendencën të përfshijnë sasi absurde të RAM në telefonat e tyre dhe Lenovo synon të jetë mbreti i ri me telefonin e ... Read More

iPhone i 2019-tës mund të vijë me tri kamera

11/04/2018

Telefonat e mençur këto ditë, të paktën modelet më të avancuara, kanë filluar të përfshijnë konfigurime të dyfishtë të lenteve në pjesën e pasme të ... Read More