Tag: përfshin

Pyetjet psikologjike që ju ndihmojnë ta lexoni mendjen e çdo personi

15/03/2019

“Diskutimet e thella” janë bërë diçka e popullarizuar së fundmi. Në parim, ky fenomen përfshin bisedat filozofike mes dy miqve. Ditëve të sotme, bisedat e ... Read More

Vaji më i miri i gatimit për ta përmirësuar shëndetin e zemrës dhe për ta ulur kolesterolin

20/02/2019

Konsumimi i një diete të shëndetshme dhe të balancuar – e cila përfshin të paktën pesë porcione pemë e perime në ditë – mund t’jua ... Read More

Frutat që duhet t’i hani për një jetë më të gjatë

07/02/2019

Konsumimi i një diete të shëndetshme e të balancuar mirë – e cila përfshin të paktën pesë porcione pemë dhe perime në ditë – mund ... Read More

Dymbëdhjetë filma të mrekullueshëm nga viti 2018 që meritojnë një çmim Oskar

07/01/2019

Ka ardhur koha që të përmbledhim gjërat e shkëlqyera të vitit të kaluar – dhe kjo përfshin zgjedhjen e filmave të denjë për nominimin e ... Read More

Mustafa thotë se Lugina u harrua në mbledhjen e dy qeverive

02/12/2018

Përfaqësuesit institucionalë të Kosovës dhe Shqipërisë në nëntë marrëveshjet që i nënshkruan më 26 nëntor në Pejë nuk i përfshin të gjithë shqiptarët. Kryetari i ... Read More

Si të jetoni më gjatë: Vaji magjik që i parandalon sëmundjet e zemrës dhe vdekjen e parakohshme

02/11/2018

Konsumimi i një diete të shëndetshme – që përfshin të paktën pesë porcione pemë e perime në ditë – mund ta zvogëlojë rrezikun e vdekjes ... Read More

Tetovë, brenda një muaji arrestohen 120 shpërndarës të drogës

05/10/2018

5 Tetor 2018 / 14:37 Për vetëm një muaj në rajonin e Pollogut, që përfshin Tetovën dhe Gostivarin, janë arrestuar 120 përdorues dhe shpërndarës të ... Read More

Dramaturgu dhe profesori universitar serb: Njohja e Kosovës, kjo është zgjidhja për Serbinë

29/09/2018

Marrëveshja, e cila përfshin njohjen e Kosovës është një zgjidhje e qartë, ndërsa gjithçka tjetër është e përgjysmuar dhe një konflikt  i ngrirë që do ... Read More

Adebahr: BE dëshiron marrëveshje Kosovë-Serbi para pranverës së vitit të ardhshëm

20/09/2018

Zgjidhja e mosmarrëveshjeve territoriale përfshin edhe vende tjera dhe jo vetëm Kosovën dhe Serbinë prandaj duhet dëgjuar se çfarë mendojnë ata për këtë çështje, thotë ... Read More

Higuain arrin në Milano, pritet nga shumë tifozë: Më ka bindur Leonardo

02/08/2018

Marrëveshja mes Milanit dhe Juventusit që përfshin Gonzalo Higuainin, Mattia Caldara dhe Leonardo Bonuccin, ka filluar hapat e parë konkretë. Sulmuesi argjentinas tashmë ka mbërritur ... Read More