Tag: përfshirë

Ecja zvogëlon rrezikun e kancerit të gjirit

16/07/2019

Aktiviteti fizik, përfshirë ecjen, është një e mirë që ju i bëni shëndetit tuaj. Por ecja në veçanti vjen me një mori përfitimesh. Më poshtë, ... Read More

Problemet me kujtesë shkaktohen nga depresioni

11/07/2019

Jeta me depresion mund të shpie në një numër problemesh, përfshirë problemet me gjumë dhe nivelet më të larta të stresit. Por, së fundi shkencëtarët ... Read More

Si të mbrohemi nga të nxehtët e verës

27/06/2019

Me mijëra njerëz vdesin çdo vit nga komplikacionet e shkaktuara nga i nxehti ekstrem, përfshirë sfilitjen dhe goditjen nga i nxehti.Ekspertët e Institutit të Shëndetit ... Read More

Google Maps i ka të regjistruara rrejshëm shumë biznese

22/06/2019

Biznese të regjistruara rrejshëm e kanë përfshirë Google Maps, duke vënë njoftime në shumë hapësira, megjithëse nuk ndodhen aty. Janë qindra mijëra biznese të tilla ... Read More

Kjo vajzë rrezikoi jetën për tu larguar nga atdheu

26/05/2019

Katër persona, duke përfshirë një vajzë 15-vjeçare, janë gjetur të fshehur brenda automjeteve, në përpjekje për të ikur nga Maroku.  Tre automjete u ndaluan në ... Read More

Transplantuan dhe trafikuan organe e qeliza njerëzore, në Çagllavicë arrestohen tre persona

25/05/2019

Janë arrestuar tre persona, dy nga ata shtetas të huaj, nën dyshimin se janë të përfshirë në veprën në ‘transplatim i kundërligjshëm dhe trafikim i ... Read More

Hajdar Beqa tregon për raportet e tij me njeriun e dyshuar për fajde e që PDK e ka denoncuar

23/05/2019

Skandali i fundit i përfshirjes së disa personave me fajde, duke e përfshirë edhe biznesmenin Rrahim Hashimi, ka ngjallur reagime të shumta. Kjo pasi, që ... Read More

Aksident në lagjen Kalabria në Prishtinë (Foto)

20/05/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur në lagjen Kalabria në Prishtinë, ku të përfshirë kanë qenë dy vetura. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e ... Read More

Familjarët përleshen për pronë

13/05/2019

Policia njofton se në Malishevë pesë të dyshuar janë përfshirë në një përleshje fizike që ka ndodhur për shkak të një kontesti familjar midis dy ... Read More

Arbëreshët e Kroacisë vizitojnë Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë

27/04/2019

Një grup i arbëreshëve të Kroacisë, përfshirë studentë e nxënës, kanë vizituar Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë. Ata u priten nga Ipeshkvi i Kosovës ... Read More

Të kthyerit nga Siria dërgohen në fshatin Vranidoll (Video)

20/04/2019

Disa kosovarë, përfshirë gra dhe fëmijë, që kanë qenë në zonën e konfliktit në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Kosovë. Lajmin e konfirmoi ... Read More

Këngëtarë e aktorë të njohur bashkojnë forcat për këngën “Earth”

19/04/2019

Lil Dicky ka publikuar këngën e re, në të cilën ka përfshirë pjesë të kënduar nga emra të njohur. Himni i tokës gjithashtu përmban pjesë ... Read More