Tag: përfunduan

Lori Hoxha dhe Vis Bajraktari fotografohen dorë për dore në Tiranë

15/05/2019

19:49 | 15 Maj 2019 19:49 | 15 Maj 2019 Fotografia po bën xhiro në rrjet. 6 vite bashkë, u duk se përfunduan në ndarje ... Read More

Diplomohen 16 kadetë për inspektorë të Inspektoratit Policor të Kosovës

30/04/2019

Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP), sot gjashtëmbëdhjetë kadetë përfunduan pjesës teorike të programit profesional për Inspektor i Inspektoratit Policor të Kosovës. Ministri ... Read More

Depresioni tek artistët, të famshmit që vranë veten apo u mbyllën nga bota

05/03/2019

Disa nga damat më të njohura në botë dhe me reputacion në publik përfunduan keq! Si pasojë e depresionit nga fama apo nga arti, fusha ... Read More

Fillon viti i ri akademik 2018-2019 në nivelin master në UBT

19/11/2018

Qindra studentë që përfunduan me sukses studimet themelore, e që janë regjistruar në nivelin master në të gjitha fakultetet në UBT, zyrtarisht kanë nisur vitin ... Read More

Vjen episodi i parë i serialit “O Sa Mirë Kids”

04/11/2018

Nga sot (e diel) ka nisur transmetimi i serialit më të ri, “O Sa Mirë Kids”. Pasi përfunduan audicionet për protagonistët e rinj, u konfirmuar ... Read More

Gattuso i kënaqur me lojën, por jo edhe rezultatin: Nuk jemi ekip i shkëlqyer, na mungon efikasiteti

28/09/2018

Gennaro Gattuso e ka pranuar se Milani i tij nuk janë ekip i shkëlqyer, pasi nuk e përfunduan epilogun e ndeshjes më herët shkaku i ... Read More

A mund ta gjeni stilolapsin e fshehur në mesin e dhjetëra librave? (Foto)

25/09/2018

Pasi që pushimet verore përfunduan dhe ka filluar mësimi nëpër shkolla, nxënësit tani duhet t’i rreken librave për të pasur një të ardhme më të ... Read More

1821 gjoba të trafikut për 24 orë në Kosovë

27/07/2018

Gjatë ditës së enjte kanë ndodhur gjithsej 79 aksidente, prej tyre 25 përfunduan me të lënduar, kurse 54 pa të lënduar. Ndërkaq bëhet e ditur ... Read More

Akoma asgjë për fatin e dy policëve, Haradinaj niset për Kaçanik

29/04/2018

Kur gati po bëhen 24 orë që nga koha kur u vetë-aksidentuan dhe përfunduan në humnerë dy policë të Kosovës, akoma nuk dihet asgjë për ... Read More

11 vjet nga përfundimi i bisedimeve për statusin e Kosovës

10/03/2018

Në Vjenë të Austrisë më 10 mars 2007, përfunduan bisedimet për statusin përfundimtar të Kosovës mes shqiptarëve dhe serbëve, por pa ndonjë marrëveshje. Të pranishëm ... Read More