Tag: përgatitën

Apple i ka paguar Samsung-ut gjobë prej 680 milionë dollarë

06/07/2019

Kompanitë po përgatiten të japin shifrat e hollësishme të profiteve më vonë këtë muaj dhe Samsung pritet të ketë rënie për tremujorin e tretë radhazi, ... Read More

Rama-Haradinaj, polemika në distancë për Samitin e Berlinit

03/05/2019

Pas samitit të Berlinit, përfaqësuesit e Kosovës po përgatiten për takimin e Parisit. Por ndërmjet kryeministrave të Kosovës e të Shqipërisë ka vazhduar një polemikë ... Read More

Recetat për t’u shëruar më shpejt

21/04/2019

Ka ushqime të cilat nëse përgatiten dhe gatuhen në mënyrën e duhur, mund të kurojnë organizmin tonë. Tamam si një ilaç Ka shumë e shumë ... Read More

Disa nga bllokadat më spektakolare të sezonit të rregullt në NBA

13/04/2019

Sezoni i rregullt në NBA ka përfunduar dhe të gjithë po përgatiten për fazën më interesante, atë të ‘play off’. 16 skuadra do të garojnë ... Read More

Man Utd mëson çmimin për dyshen e Crystal Palace

04/04/2019

Manchester United po përgatiten që të kryejnë disa transferime gjatë afatit kalimtar veror. Pasi kanë nënshkruar një marrëveshje tri vjeçare me trajnerin Ole Gunnar Solskjaer, ... Read More

Policia për protestën e nesërme të opozitës: Do të tentojnë të hyjnë me forcë në Parlament

20/02/2019

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje sot partive të opozitës që të distancohen nga skenarët e dhunës që po përgatiten sipas saj për protestën ... Read More

Seria Huawei P30 do të lansohet më 26 mars, sjell një përmirësim të madh në kamerë

19/02/2019

Ndërkohë që kompanitë më të njohura të telefonave po përgatiten të njoftojnë pajisjet e tyre të gjeneratës së ardhshme në Mobile World Congress (MWC) 2019 ... Read More

Dhjetë futbollistët që gjithmonë lëndohen – Nga Vermalen e Bale, te Umitit e Robben

02/01/2019

Klubet e mëdha zakonisht përgatiten për dy afatet kalimtare brenda një sezoni, pasi ai i janarit shihet si mundësi për të plotësuar vendet e lojtarëve ... Read More

Maqedonia, do të tentojë ta ekstradojë Gruevskin

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 8:25 Maqedonia do të kërkojë ta ekstradojë ish-kryeministrin Gruevski. Po përgatiten procedurat për ekstradimin e Gruevskit pas ikjes së tij në ... Read More

Ahmeti pret që referendumi të rezultojë i suksesshëm

12/08/2018

12 August 2018 / 17:03 Kreu i BDI-së BDI-së, Ali Ahmeti thotë se po përgatiten për fushatën e referendumit të 30 shtatorit. Ahmeti pret që ... Read More

Nimic, letër palëve rreth (mos)marrëveshjet

10/04/2018

10 April 2018 / 15:32 Derisa Shkupi e Athina po përgatiten për takimin e së enjtes të dy ministrave të jashtëm Dimitrov e Kocijas në ... Read More