Tag: përgatitjen

Mos i hidhni asnjëherë lëvoret e shalqirit, këto janë përfitimet shëndetësore që kanë

30/07/2020

Është i përkryer për ta ngrënë më vete, të përzihet në koktej ose për përgatitjen e një sallate frutash. Sidoqoftë, një pjesë e tij përfundon ... Read More

Fruta që pastron gjakun dhe shëron sëmundjet më shqetësuese

25/07/2019

Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, nektarina renditet edhe si një frutë kuruese. Në mjekësinë popullore përdoren frutat e nektarinës, të ... Read More

Mjekët ndalojnë urgjentisht kombinimin klasik në sallatë kastravec-domate, kjo është arsyeja

25/06/2019

Kur bëhet fjalë për përgatitjen e sallatës, mijëra kombinime na vijnë në mendje e kastraveci me domaten është më i zakonshmi. Ndonëse jemi të sigurt ... Read More

Hoxha: Fondet e BE-së janë thelbësore për rrugën tonë integruese

18/03/2019

Në konferencën përmbyllëse të organizuar për “Përgatitjen e projekteve për Ministrinë e Integrimit nga Bashkimi Evropian (Project Preparation Facility)”, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ... Read More

Draft amendamentet, të hënën në Kuvend

26/10/2018

26 Tetor 2018 / 15:43 Qeveria akoma është duke punuar në përgatitjen e draft-amendamenteve për ndryshimet kushtetuese. Siç mëson Alsat, gjatë fundjavës, draftet do të ... Read More