Tag: përgatitur

Milan e vendos në shitje yllin kryesor të skuadrës

26/11/2019

09:43 | 11/26/2019 Milan janë duke u përgatitur për të shitur Krzysztof Piatek, për të financuar një transferim të mundshëm të Zlatan Ibrahimovic. ‘Calciomercato’ raporton ... Read More

Hani 12 kumbulla në ditë për dy muaj dhe shikojeni çfarë ndodh

06/09/2019

Kumbulla është një zgjedhje e pashmangshme e çdo amvise për të përgatitur ushqim për dimër, dhe përveç se janë më të përdorura për përgatitjen e ... Read More

Kujdes, nuk duhet të pini kafe në stomakun e zbrazët

17/08/2019

Sapo zgjohemi në mëngjes shumë prej nesh vrapojmë për të përgatitur një kafe dhe zakonisht e konsumojmë me stomakun e zbrazët. Edhe nëse kafja ka ... Read More

Vaji i ullirit iu mbron lëkurën nga plakja

14/06/2019

Vaji i ullirit përdoret shumë nga njerëzit për të përgatitur ushqim, por pos kësaj ai përdoret edhe për trupin dhe flokët.Sipas Medical News Today, del ... Read More

Si ta zbuloni nëse po iu përgjohet WhatsApp-i

20/05/2019

Nga frika e hakerave, WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie për të mbrojtur përdoruesit. Ditën e martë, kompania zbuloi se në platformën e ... Read More

Kështu mund ta kuptoni nëse po ju përgjojnë në WhatsApp

16/05/2019

WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie pasi mendohet se përdoruesit e kësaj platforme mund të jene të rrezikuar nga hakerat. Kompania zbuloi të ... Read More

Barca e bën gati listën, këta lojtarë largohen gjatë verës

23/04/2019

Barcelona tashmë e ka përgatitur listën me lojtarët që do të largohen pas përfundimit të këtij sezoni. Vera e vitit 2019 mund të sjellë disa ... Read More

MPB-ja e gatshme që të sigurojë atmosferë të sigurt dhe dinjitoze

21/04/2019

S A 2019-04-21T08:01:03+02:00 Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se është plotësisht e përgatitur që të sigurojë një atmosferë të denjë dhe të sigurt, në ... Read More

Lajm fantastik për Juventusin para ndeshjes me Ajaxin

15/04/2019

Juventus është duke u përgatitur për ndeshjen e dytë ndaj Ajaxit në kuadër të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë përfundoi 1 me 1, gjersa ... Read More

Debat mbi ndryshimet ligjore për nëpunësit shtetëror

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T15:26:56+02:00 Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Damjan Mançevski tha se janë duke përgatitur kuadro për sektorët kyç që kanë të bëjnë procesin e ... Read More

Inter nis ‘ofensivën’ për yllin holandez

08/04/2019

Skuadra italiane, Inter, është duke u përgatitur seriozisht për afatin kalimtar të verës. Skuadra ‘Zi kaltër’ ka vendosur në fokus lojtarë si Ivan Rakitic për ... Read More

Shekerinska: Po ndiqet gjendja në kufirin jugor, jemi të përgatitur

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T13:43:36+02:00 Po e ndjekim gjendjen me emigrantët në kufirin jugor, jemi të përgatitur të përballemi edhe me rritje të presionit, deklaroi sot zëvendëskryeministrja dhe ... Read More