Tag: përgjatë

Ja kush nuk guxon të hajë hudhër

25/10/2019

Përgjatë viteve, njerëzit i kanë përdorur hudhrat si ilaç për të parandaluar apo trajtuar sëmundje të ndryshme. Mirëpo, nëse nuk e keni ditur, janë pesë ... Read More

Ja si mund t’i fitoni 325 euro nga ‘Yahoo’

14/10/2019

Nëse keni pasur një llogari në platformë ‘Yahoo’ përgjatë viteve 2012-2016, ju mund të keni të drejtë të fitoni 325 euro (358.80 $) që vijnë ... Read More

Historia e fotografisë më kontraverse të 11 shtatorit 2001

11/09/2019

Një fotografi e realizuar në Shtetet e Bashkuara përgjatë sulmeve të 11 shtatorit (2001), të udhëhequra nga grupimi terrorist Al Kaeda, dëshmon se si një ... Read More

Facebook dhe Google iu përgjojnë edhe kur shikoni pornografi

15/08/2019

Facebook, Google dhe Oracle po iu përgjon edhe përgjatë kohës kur shikoni pornografi, sipas një studimi të ri nga gazeta ‘The New York Times’. Studiuesit ... Read More

Maskat natyrale që ua mbajnë flokët në formë përgjatë verës

23/06/2019

Tri maska do iu ndihmojnë t’i mbani flokët në gjendje vitale përgjatë stinës së verës.Për t’i pasur flokët sa më të shëndetshme, e më pak ... Read More

Katër llojet e miqve që ju nevojiten në jetë

12/06/2019

Përgjatë jetës ju e kuptoni se disa prej njerëzve që i takoni e që duan të jenë miqtë tuaj, nuk janë faktikisht lloji i duhur ... Read More

Rrusta: Një vit pas themelimit, PSD mban tubime që nuk i zë salla (Video)

14/05/2019

Teutë Rrusta, anëtare e Kryesisë dhe udhëheqëse e Departamentit të Terrenit në PSD, ka thënë se përgjatë një viti PSD ka zhvilluar shumë aktivitete duke ... Read More

Si të formësoni trupin vetëm duke ecur në shkallë

09/05/2019

Vera është afër dhe çdonjëri nga ne dëshiron që të ketë linja të bukura trupore përgjatë kësaj sezone. Nëse jeni në nevojë për të humbur ... Read More

KFOR-i zëvendëson shenjat përgjatë vijës kufitare

07/05/2019

Në ditët në vijim, KFOR-i do të vazhdojë t’i zëvendësojë shenjat ekzistuese përgjatë vijës së kufirit administrativ. Në njoftimin e bërë nga KFOR-i, thuhet se  ... Read More

KFOR-i zgjodhi Ferizajn për operacionin “Shpata e Argjendtë”

25/04/2019

Ferizaj përgjatë tri ditëve ishte qendër në të cilën është zbatuar operacioni i simuluar i titulluar “Shpata e Argjendtë”. Ky operacion është organizuar nga KFOR-i, ... Read More

Këto janë skuadrat me mesataren më të madhe të tifozëve në stadiume

16/04/2019

Janë publikuar statistikat interesante për skuadrat me më së shumti tifozë në stadiume përgjatë viteve 2013-2018. Borussia Dortmund është skuadra me mesataren më të lartë ... Read More

Pas grabitjes së 10 milionë eurove, Aeroporti i Rinasit po ruhet nga forca të shumta të policisë ushtarake

11/04/2019

Prej mbrëmjes të së mërkurës forcat e ushtrisë janë dislokuar përgjatë perimetrit të sigurisë së aeroportit “Nënë Tereza”. Ministrja e Mbrojtjes bashkë me Shefin e ... Read More