Tag: përgjithshme

Antibiotikët natyralë kundër sëmundjeve të dimrit

03/12/2019

Ftohje, dhimbje fyti dhe kollë, dhimbje kyçesh dhe dobësi e përgjithshme. Këto janë simptomat e lidhura me sëmundjet e stinës së ftohtë ku na vijnë ... Read More

Në 2020 do të përdoret 5G në telefonat e mençur

01/12/2019

Por firma analitike gjithashtu thotë se shitjet e përgjithshme do të rriten me 1.5%. IDC tha se në 2010-ën, kur 4G-ja u prezantua, në vitin ... Read More

Padia, kërkohet kompensim për 4 milionë përdorues të iPhone

03/10/2019

Një gjykatë apeli britanike miratoi ankesën e përgjithshme kundër Google, bërë nga një shoqatë konsumatorësh, që e akuzon grupin amerikan për mbledhje të paligjshme të ... Read More

Një shoqatë konsumatorësh paditë kompaninë “Google”

03/10/2019

Një gjykatë apeli britanike miratoi ankesën e përgjithshme kundër Google, bërë nga një shoqatë konsumatorësh, që e akuzon grupin amerikan për mbledhje të paligjshme të ... Read More

Dita e Ndërkombëtare e Familjes – në dy vitet e fundit në Kosovë ulen kurorëzimet ndërsa rriten divorcet, por fillim ndryshe në 2019

15/05/2019

Dita ndërkombëtare e familjes e cila është shpallur me 15 maj nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, ka për qëllim të rrisë ndërgjegjësimin ... Read More

Sulmohet me fishekzjare Drejtoria e Policisë së Shtetit

13/05/2019

Ndizet situata në marshimin-protestë të opozitës. Protestuesit e parë që ndodhen para Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit kanë hedhur tymuese dhe kapsolla në ... Read More

Gjilani përfiton mbështetje nga MAPL për ndërtimin e objektit të Kuvendit Komunal, kosto 1.9 milionë euro

13/03/2019

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Rozafa Ukimeraj, kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për ... Read More

Sot bëhet testimi për rekrut të FSK-së

04/03/2019

Të gjithë ata që kanë plotësuar kriteret e përgjithshme për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës, sot do t’i nënshtrohen testimit në testin e ... Read More

Konsullata e Kosovës në Gjenevë hap dyert për bashkatdhetarët

22/02/2019

Konsullata e përgjithshme e Republikës së Kosovës në Gjenevë sot hap dyert për të gjithë bashkatdhetarët që dëshirojnë ta vizitojnë konsullatën. Dyert e konsullatës hapën ... Read More

Njëmbëdhjetë vjetori i Pavarësisë shënohet edhe në Strasburg

17/02/2019

Konsullata e Përgjithshme e Kosovës në Strasburg shënon 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës kanë marrë pjesë ambasadorë ... Read More

FFK publikon statistikat e pjesës së parë të sezonit

05/02/2019

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar statistikat e përgjithshme të Superligës së Kosovës pas pjesës së parë të sezonit 2018/19. Aty janë përfshirë renditja ... Read More

Majlinda Bregu takohet me Vuçiqin: Kemi nevojë për njëri-tjetrin

04/02/2019

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka zhvilluar një vizitë në Beograd ku ka takuar të disa nga liderët e shtetit ... Read More