Tag: përhapur

Këto janë ushqimet që e nxisin migrenën

03/10/2019

Migrena është një çrregullim shumë i përhapur, i cili prekë shumë njerëz në tërë botën. Ky çrregulim manifestohet me dhimbje të vazhdueshme të kokës, vjellje ... Read More

Kripë dhe vaj ulliri kundër problemeve me nyjat

18/09/2019

Dhimbjet e nyjave po kthehen në një problem shëndetësor, shumë i përhapur kudo. Kjo ndodh edhe sepse njerëzit nuk kanë shumë kohë për aktivitet fizik ... Read More

Vetëm dy banane në ditë për t’i parandaluar këto sëmundje

11/09/2019

Bananet janë fruta shumë të përhapur.  Krahas shijes, ato kanë një numër të lartë të benefiteve për organizmin. Bananet renditen në 4 nga frutat më ... Read More

Këto ushqime e luftojnë artritin në mënyrë natyrale

14/08/2019

Artriti është një sëmundje shumë e përhapur dhe me simptoma, nganjëherë të padurueshme. Krahas terapive mjekësore, të cilat merren ekzistojnë edhe disa ushqime natyrale të ... Read More

Këto janë simptomat e hershme të diabetit, që shumica prej nesh i injorojmë

05/08/2019

Diabeti është një sëmundje shumë e përhapur, e cila manifestohet me rritje të lartë të sheqerit në gjak. Kjo sëmundje e rrit rrezikun e sëmundjeve ... Read More

Aplikacionet që transformojnë fotografitë

01/08/2019

Kohëve të fundit, një trend shumë i përhapur në rrjetet sociale, është transformimi i fotografive. Më të popullarizuarat, mbesin aplikacioni që ndryshonte dukjen e përdoruesit, ... Read More

E prekura nga kanceri i mitrës: Mos e injoroni këtë simptomë

04/07/2019

Kanceri i mitrës është lloji i katërt i kancerit më i përhapur në mesin e grave, megjithatë shumë pak kanë njohuri për simptomat. Një grua ... Read More

Vetitë magjike të shegës

01/07/2019

Padyshim se shega është një nga frutat më të shijshëm dhe më të përhaPur nëpër botë. Vetitë e saj ushqyese janë të shumta, duke filluar ... Read More

Filloni të hani hurma dhe brenda një jave do t’i vëreni këto efekte

13/06/2019

Këta fruta mesdhetar nuk janë shumë të përhapur dhe në përgjithësi njerëzit nuk janë të informuar mbi benefitet që ato kanë për shëndetin e njeriut.Studimet ... Read More

Pastat e dhëmbëve që përmbajnë qymyr po ju dëmtojnë dhëmbët

06/06/2019

Kohëve të fundit janë përhapur pastat dhe furçat që përmbajnë qymyr. Kjo me mendimin se qymyri është një zbardhues natyral i dhëmbëve.Fatkeqësisht kjo nuk është ... Read More

Kjo do t’i ndodhë trupit tuaj nëse konsumoni dy banane në ditë

06/06/2019

Padyshim bananet janë një nga frutat më të përhapur dhe më të pëlqyer nga të gjithë.Banania përpos që është shumë e shijshme ka edhe shumë ... Read More

Ariu i Prizrenit shkakton sërish dëme, ia mbyt tetë dele një banori të fshatit Pusko në Prizren

16/05/2019

Ariu i Prizrenit i cili u bë temë mjaft e përhapur ditëve të fundit, duket se nuk po qëndron i qetë. Telegrafi mëson se sot ... Read More