Tag: perime

Flokëve të thinjur u erdhi fundi, vendoseni këtë në kokë për 5 minuta

22/08/2019

Sot do ju prezantojmë me një perime që mund të errësojë mrekullisht flokët tuaja. Bëhet fjalë për patatet. Po, po e dëgjuat mirë! Eksperimentet kanë ... Read More

Ja pse njerëzit e shëndoshë gërhasin

01/08/2019

Ju keni ngrënë shumë fruta, perime dhe fibra, keni ushtruar dhe keni shmangur pijet me sheqer dhe ende po gërhisni? Sipas National Sleep Foundation, përafërsisht ... Read More

Filloni ditën duke pirë lëngun me 4 përbërësit magjikë, efektet do t’i vëreni pas një jave

20/06/2019

Lëngjet, që përmbajnë pemë apo perime janë një nga pijet më të shëndetshme, që ju mund t’i konsumoni. Nuk është gjithmonë e lehtë të marrësh ... Read More

Çfarë të hamë në mot të ftohtë

27/01/2019

Në dimër është më e dobishme të hamë perime dimri, të cilat përmbajnë mjaft vitamina. Ndihma më e mirë për trupin që ta ruajë nxehtësinë ... Read More

Cilët vitamina janë të padobishëm e cilët duhet t’i merrni si suplement

19/12/2018

Ndoshta ju duket si këshillë e thjeshtë dhe e qartë: hani pemë e perime, ushtroni dhe, normalisht, merrni vitaminat e nevojshëm! Por, ndoshta nuk është ... Read More

Si të jetoni më gjatë: Vaji magjik që i parandalon sëmundjet e zemrës dhe vdekjen e parakohshme

02/11/2018

Konsumimi i një diete të shëndetshme – që përfshin të paktën pesë porcione pemë e perime në ditë – mund ta zvogëlojë rrezikun e vdekjes ... Read More

Këto perime janë shumë më të shëndetshme kur janë të ziera

09/10/2018

Duhet konsumuar perime të ndryshme të cilat i përgatisim në mënyra të ndryshme, ndërkaq disa janë më të shëndetshme të hahen të ziera sesa të ... Read More