Tag: periudha

Projektet e mbetura pezull dhe ndikimi i izolimit tek artistët shqiptarë

15/05/2020

Egla Xhemali – Periudha e pandemisë ka lënë shumë projekte të papërfunduara. Produksione të reja muzikore që ishin në punim e sipër, koncerte të parealizuara, ... Read More

Altin Çekodhima: Si të kuroni gastritin duke luftuar shkaktarët

24/02/2020

Voltiza Duro – Dhimbjet e barkut, djegiet e qëndrueshme ose me periudha të stomakut, apo të vjellat e diarreja mund të jenë sinjalizues që vuani ... Read More

Sytë, si të kurojmë shikimin e dobët

09/04/2019

Disa sëmundje kanë periudha të caktuara të shfaqjes. Alergjia dhe infektimi i syve në të shumtën e rasteve shfaqet me ardhjen e ditëve të nxehta, ... Read More

Moti sot me vranësira dhe i ndryshueshëm

03/04/2019

S A 2019-04-03T07:26:01+02:00 Moti sot në mbarë vendin do të jetë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Pasdite në pjesën perëndimore ... Read More

Vasfije Krasniqi Goodman: Duhet të flasim për dhunën që të marrim drejtësi (Video)

03/02/2019

Vasfije Krasniqi Goodman, thotë se nuk ka qenë e lehtë periudha që kur foli për herë të parë para bashkëkombësave të saj për tmerrin që ... Read More

Në Mavrovë, bora ka arritur një metër

11/01/2019

SONY DSC 11 Janar 2019 / 8:57 Pa borë, me periudha të diellit dhe temperatura  prej -4 deri në 4 gradë Celsius, paralajmëron  për ditën ... Read More

Maqedonia e fillon procesin e skriningut për negociatat me BE-në

23/09/2018

Më 27 shtator fillon periudha përgatitore për procesin e inkuadrimit të Maqedonisë në BE. Zëvendëskryeministri dhe njëherit edhe shef i delegacionit të Maqedonisë për negociata ... Read More

Mot i ndryshueshëm edhe sot

30/07/2018

30 July 2018 / 9:14 Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me periudha dielli, ndërsa pasdite do të ketë reshje të shiut. ... Read More

Shasivari: Zbatimi i reformave të merret seriozisht

30/06/2018

30 June 2018 / 15:47 Ekspertët vlerësojnë se periudha kohore prej një viti deri kur duhet realizuar reformat në sistemin gjyqësor, administratën publike dhe shërbimet ... Read More

Moti sot i ndryshueshëm, pasdite reshje lokale shiu

20/05/2018

20 May 2018 / 9:46 Në Maqedoni moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me periudha dielli. Pasdite do të ketë kushte për reshje ... Read More

Moti sot i ndryshueshëm, priten reshje të rrëmbyeshme të shiut

07/05/2018

7 May 2018 / 9:00 Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli. Do të fryej erë e ... Read More

Moti me vranësira dhe reshje lokale

24/03/2018

24 March 2018 / 8:43 Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit dhe me borë të dobët lokale ... Read More