Tag: periudhën

Avenir Balili: Gratë në menopauzë, më të rrezikuara nga koronavirusi

11/05/2020

Voltiza Duro – Hyrja në periudhën e menopauzës shoqërohet me shumë problematika për gratë dhe jo në pak raste edhe me sëmundje shtesë si sëmundjet ... Read More

Humbi të atin, rrëfimi prekës i moderatores Sako: Nuk e kam parë kurrë veten më keq

11/04/2020

Moderatorja Hygerta Sako e ftuar në emisionin ‘Ftesë në 5’ rrëfeu periudhën e vështirë që kaloi pasi humbi të atin, i cili u nda nga ... Read More

Është i infektuar nga Covid-19, flet Dibala: Tani jam më mirë, por pata vështirësi në frymëmarrje

27/03/2020

Paulo Dibala rezultoi pozitiv ndaj koronavirusit dhe po kalon periudhën e karantinës së detyruar në shtëpinë e tij së bashku me partneren Oriana. Edhe pse ... Read More

Koronavirusi/ Mjeku Isuf Kalo apel personave me diabet: Ja këshillat që duhet të keni parasysh

13/03/2020

Në periudhën kur edhe vendi ynë është tashmë i përfshirë në pandeminë vrastare të koronavirusit një nga kontingjentët më lehtë të prekur dhe potencialisht më ... Read More

Ja arsyet pse duhet të konsumoni përditë bajame

18/12/2019

Bajamet janë një frut që është vlerësuar shumë në periudhën e fundit për karakteristikat pozitive që ka.Dhe që janë shumë të mira për shëndetin. Natyrisht ... Read More

Rreziqet shëndetësore që i sjell mungesa e rrezeve të diellit

02/11/2019

Jemi duke u futur në atë periudhën e vitit ku parimisht shndërrohemi në “krijesa të natës”.Dhe kjo nuk ka të bëjë me atë se ka ... Read More

Ja pse duhet konsumuar manaferra në vjeshtë

09/09/2019

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur bëhet.Përtej shijes së ... Read More

MPB ndalon shtetasin e Kosovës, punonte ilegalisht në një objekt në Tetovë

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T10:12:30+02:00 Më 15.04.2019 në periudhën nga ora 23:00 deri në orën 00:05 të datës 16.04.2019, policia ka kryer kontroll në një objekt hotelerik përgjatë ... Read More

Violeta Kukaj emocionohet kur flet për humbjet në familje

07/04/2019

Violeta Kukaj ka folur për periudhën kur u shkëput nga muzika për pak kohë. Violeta Kukaj ishte e ftuar të premtën që kemi lënë pas ... Read More

Nga buxheti i shtetit ndahen 6.5 milionë euro për mësimdhënësit e paraluftës, FMN kundër

07/04/2019

Pas aprovimit të Ligjit për punonjësit e arsimit në periudhën 1990-1999, rreth 6.5 milionë euro janë ndarë nga buxheti i shtetit vetëm për vitin 2019, ... Read More

Bastiset një shtëpi në Gjevgjeli, gjendet drogë dhe mina

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T12:21:23+02:00 Më 04.04.2019, në periudhën prej orës 09:20 deri 11.00, me urdhër të gjykatës, policia ka bastisur shtëpinë e B.T. (32) nga Gjevgjelia. Gjatë ... Read More

“Kam luftu gjithë këto vjet”, Fifi flet për periudhën e errët të jetës së saj

05/04/2019

“Kam luftu gjithë këto vjet”, Fifi flet për periudhën e errët të jetës së saj Këngëtarja, Fifi ka folur për një periudhë të errët të ... Read More