Tag: periudhën

Rreziqet shëndetësore që i sjell mungesa e rrezeve të diellit

02/11/2019

Jemi duke u futur në atë periudhën e vitit ku parimisht shndërrohemi në “krijesa të natës”.Dhe kjo nuk ka të bëjë me atë se ka ... Read More

Ja pse duhet konsumuar manaferra në vjeshtë

09/09/2019

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur bëhet.Përtej shijes së ... Read More

MPB ndalon shtetasin e Kosovës, punonte ilegalisht në një objekt në Tetovë

16/04/2019

Alsat 2019-04-16T10:12:30+02:00 Më 15.04.2019 në periudhën nga ora 23:00 deri në orën 00:05 të datës 16.04.2019, policia ka kryer kontroll në një objekt hotelerik përgjatë ... Read More

Violeta Kukaj emocionohet kur flet për humbjet në familje

07/04/2019

Violeta Kukaj ka folur për periudhën kur u shkëput nga muzika për pak kohë. Violeta Kukaj ishte e ftuar të premtën që kemi lënë pas ... Read More

Nga buxheti i shtetit ndahen 6.5 milionë euro për mësimdhënësit e paraluftës, FMN kundër

07/04/2019

Pas aprovimit të Ligjit për punonjësit e arsimit në periudhën 1990-1999, rreth 6.5 milionë euro janë ndarë nga buxheti i shtetit vetëm për vitin 2019, ... Read More

Bastiset një shtëpi në Gjevgjeli, gjendet drogë dhe mina

05/04/2019

Alsat 2019-04-05T12:21:23+02:00 Më 04.04.2019, në periudhën prej orës 09:20 deri 11.00, me urdhër të gjykatës, policia ka bastisur shtëpinë e B.T. (32) nga Gjevgjelia. Gjatë ... Read More

“Kam luftu gjithë këto vjet”, Fifi flet për periudhën e errët të jetës së saj

05/04/2019

“Kam luftu gjithë këto vjet”, Fifi flet për periudhën e errët të jetës së saj Këngëtarja, Fifi ka folur për një periudhë të errët të ... Read More

Fushata, partitë ndajnë hapësirën mediatike

29/03/2019

Në çdo orë në program televiziv në periudhën parazgjedhore, katër minuta do të jenë të rezervuara për promovim të paguar politik për kandidatin e pushtetit. ... Read More

Në Qeveri më shumë ka shpenzuar Zoran Zaev dhe më pak ministri Sugarevski

20/03/2019

20 Mars 2019 / 15:31 Shpenzimet e të gjitha ministreve në Qeveri për periudhën nga qershori deri në nëntor të vitit të kaluar, arrijnë 18.048.080 ... Read More

Sheremet Isufi, top shënues i Prishtinës nga viti 1999 e deri 2019 – Në listë edhe emra si Azem Ahmeti, Uliks Emra, Astrit Fazliu e Enis Fetahu

26/02/2019

FC Prishtina e ka publikuar listën e top 10 shënuesve më të mirë të klubit në periudhën e pasluftës, ndërsa asaj ia ka bashkangjitur edhe ... Read More

Arrestohen 26 shtetase të huaja në Tetovë dhe Gostivar

27/01/2019

27 Janar 2019 / 12:18 Në periudhën prej ora 22 të natës së mbrëmshme deri në ora 4 të mëngjesit gjatë një kontrolli policor janë ... Read More

Gruaja nga Hasi e cila i shpëtoi veshjet popullore (Foto)

02/01/2019

Gjithçka filloi nga vizitat që bënte tek të afërmit, në periudhën e pasluftës në Kosovë. Gjatë këtyre momenteve, Lajde Kajtazi- Kolgjeraj, ka hasur në shumë ... Read More