Tag: përjetojnë

Arsyet kryesore pse keni djegie gjatë urinimit

31/07/2019

Shume persona ankohen se përjetojnë djegie të tmerrshme gjatë urinimit. Ekzistojnë arsye të ndryshme të kësaj gjendjeje, mirëpo disa nga arsyet kryesore janë:Keni një infeksion ... Read More

Kjo është mosha kur femrat përjetojnë më shumë kënaqësi seksuale

17/07/2019

Të gjithë njerëzit mendojnë se vajzat përjetojnë më shumë kënaqësi seksuale, kur janë rreth të 20-ve.Ndërsa një studim dhe psikologët thonë diçka krejt tjetër. Në ... Read More

Simptomat e problemeve në zemër që femrat nuk duhet t’i neglizhojnë

16/07/2019

Pikërisht për këtë arsye, ndonjëherë, gratë që përjetojnë një sulm në zemër diagnostikohen me ndonjë sëmundje tjetër, transmeton lajmi.net. Simptomat e sulmit në zemër tek ... Read More

Çfarë i ndodh trurit kur jemi të mërzitur dhe pa disponim

14/07/2019

Mesatarja e të rriturve në SHBA, që përjetojnë ndjenja mërzie, përafërsisht 131 ditë në vit, të paktën kështu ka thënë disa hulumtues. Çka është me ... Read More

Dhimbjet në fund të barkut, kurat natyrale që ua largojnë “si me dorë”

28/05/2019

Femrat shpesh përjetojnë dhimbje në fund të barkut për shkak të menstruacioneve. Por dhimbja e barkut është një çështje që nuk i përket vetëm grave, ... Read More

Si të përballemi me infertilitetin mashkullor?

15/04/2019

Shpesh meshkujt, infertilitetin e vet e përjetojnë si humbje të burrërisë - si pamundësi të fekondimit të qelizës vezë femërore. Përveç kësaj, disa teste për ... Read More

Pija e përditshme që mund të jetë shkaktari i dhimbjes së lukthit dhe fryrjes së barkut

13/02/2019

Shumica e njerëzve mund të përjetojnë fryrje barku herë pas here. Te disa ndodh ndonjëherë pasi të kenë ngrënë ndonjë shujtë të madhe, por për ... Read More

Bob Marley e shpjegon më së miri se kur është dashuri e vërtetë ajo që po ndjeni

14/01/2019

Dashuria është një nga ndjenjat që shumica e njerëzve do ta përjetojnë ë paktën një herë në jetë, megjithatë ka edhe shumë prej tyre që ... Read More

Të lahesh në pishinën dy-mijë-vjeçare, në shoqërim të reshjeve të borës (Foto)

11/01/2019

Banorët në qytezën Sarıkaya të provincës Yozgat në Turqinë qendrore përjetojnë kënaqësi duke u larë në temperatura nën gjashtë gradë celsius në hamamin dy-mijë-vjeçar Basilica ... Read More

Parku meksikan ofron eksperiencën e përafërt, me atë që përjetojë emigrantët gjatë kalimit të kufirit (Foto)

18/12/2018

Vizitorët e një parku meksikan, mund të përjetojnë eksperiencën e përafërt, me atë të emigrantëve që e kalojnë ilegalisht kufirin me Shtetet e Bashkuara – ... Read More

Jetë e ëmbël në Barbados, vend i përsosur për të përjetuar momente të paharrueshme

09/12/2018

Edhe ishujt më lindorë të Karaibeve po përjetojnë një klimë tropikale gjatë gjithë vitit. Barbados është një ishull i vetëm ideal për një largim romantik, ... Read More

Çiftet moderne, tepër të lodhura për të bërë dashuri

14/11/2018

Ambiciet e mëdha në punë dhe obligimet e shumta, kanë bërë që njerëzit ta përjetojnë krizën e moshës së mesme që në të tridhjetat e ... Read More