Tag: përjetuar

Teksa po praktikonte bën aksident, adoleshentja nuk dorëzohet- të nesërmen e kalon testin e vozitjes, pa asnjë problem

09/09/2019

Një adoleshente, pavarësisht se një ditë më parë kishte përjetuar diçka jo të këndshme, nuk kishte humbur guximin për të provuar të kalonte testin e ... Read More

A ju bien flokët? Ju mund të keni këto probleme me shëndetin

09/08/2019

Nëse jeni duke përjetuar rënie të flokëve të vazhdueshme apo probleme të tjera më floket, atëherë ju mund të keni disa probleme me shëndetin.Disa nga ... Read More

A janë duke ju rënë flokët? Ju mund të keni këto probleme shëndetësore

02/08/2019

Nëse jeni duke përjetuar rënie të flokëve të vazhdueshme ao robleme të tjera më floket, atëherë ju mund të kni disa probleme me shëndetin.Disa nga ... Read More

Rreziqet serioze që i shkakton mbajtja e urinës

31/07/2019

Të gjithë e kemi përjetuar nevojën për të urinuar por nuk kemi qenë në vendin e duhur për ta bërë atë. Megjithatë, siç duket, mbajtja ... Read More

Hulumtim: Një në dhjetë persona kanë përjetuar përvoja ‘afër vdekjes’

30/06/2019

Një në dhjetë persona pretendojnë se kanë përjetuar përvoja “pranë vdekjes”, sugjeron një hulumtim i realizuar së fundmi.Në një studim prej më shumë se një ... Read More

Arsyet pse femrat ndjejnë djegie gjatë urinimit

12/06/2019

Shumica prej femrave së paku një herë në jetë kanë përjetuar djegie gjatë urinimit.Duke filluar nga ndonjë infeksion jo serioz deri tek veshkat, këta mund ... Read More

Goli i Messit me komentimin më drithërues që keni dëgjuar ndonjëherë

02/05/2019

Goli i Lionel Messit i shënuar ndaj Liverpoolit nga gjuajtja e lirë, është përjetuar në forma të ndryshme nga persona të ndryshëm. Sigurisht që përjetimet ... Read More

Lajmërohet Casillas, tregon gjendjen e tij dhe ka një mesazh për të gjithë

01/05/2019

Iker Casillas është lajmëruar për herë të parë pas sulmit në zemër të përjetuar ditën e mërkurë. Portieri legjendar ka pësuar një sulm në zemër, ... Read More

Vasfije Krasniqi-Godman me lot në sy para Kongresit Amerikan rrëfen tmerrin e përdhunimit

30/04/2019

Vasfije Krasniqi – Godman ka dëshmuar para Kongresit Amerikan, për tmerrin që kishte përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë. Ajo me lot në sy, me ... Read More

Amber Heard flet për dhunën që kishte përjetuar nga Depp

12/04/2019

Amber Heard ka folur për dhunën që kishte përjetuar në duart e ish-bashkëshortit të saj, Johnny Depp. Aktorja 32-vjeçare u nda nga Depp në maj ... Read More

Përse dashuria e dytë është shumë më e mirë sesa e para

01/03/2019

Të gjithë e kemi pasur fiksimin e parë, dashurinë e parë dhe e kemi përjetuar për herë të parë thyerjen e zemrës. Megjithatë, a keni ... Read More

Notat e lojtarëve: Lyon 2-1 PSG, portieri Lopes shpallet më i miri

03/02/2019

Paris Saint-Germaini e ka përjetuar humbjen e parë sezonale që ia ka shkaktuar Lyoni. Vendasit kanë marrë notë më të lartë mesatare (7.16), në krahasim ... Read More