Tag: përkrahur

Thaçi: Formimi i komisionit për Tribunalin, puna më e mençur që mund të bëjë Kuvendi

16/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përkrahur nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke thënë se ... Read More

Reagon edhe Tuna Sejdiu për filmin e Elvana Gjatës

30/03/2019

Tuna Sejdiu mbrëmë e ka përkrahur Elvana Gjatën në premierën e filmit “2Gisht Mjaltë”.Këngëtarja nga Maqedonia, Tuna Sejdiu mbrëmë e ka përkrahur Elvana Gjatën në ... Read More

Shërbyesit civilë në tri komuna të Dukagjinit nuk përfillin vendimin e sindikatave, grevat i quajnë politike (Video)

29/01/2019

Komuna e Gjakovës, Deçanit dhe Junikut, nuk i kanë përkrahur grevat e shërbyesve civilë në nivel vendi. Ata thonë se nuk i bashkohen grevave, të ... Read More

Protestuesit, në mbrojtje të Kodrës së Diellit

12/01/2019

12 Janar 2019 / 16:37 Aktivistë të Nismës Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit, të përkrahur edhe nga organizata tjera jo qeveritare, kanë shprehur revoltën e ... Read More

Rama porosit komisionerin Hahn: Taksa, një klithmë e Kosovës, që duhet dëgjuar

03/12/2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përkrahur Komisionerin Evropian, Johanes Hahn, në kërkesën për heqjen e taksës së vendosur nga Qeveria e Kosovës për mallrat ... Read More

Bellamy: Sterling mund të shënojë 30-40 gola në sezon

02/11/2018

Craig Bellamy ka përkrahur sulmuesin anësor të Manchester Cityt, Raheem Sterling, i cili sipas tij mund të shënojë 30-40 gola në sezon në të ardhmen. ... Read More

Wilshere: Ramsey duhet të bëhet kapiten i Arsenalit

18/10/2018

Jack Wilshere e ka përkrahur ish-bashkëlojtarin e tij Aaron Ramsey në rrugën për tu bërë kapiten i Arsenalit. Ramsey është në vitin e fundit të ... Read More

Kimmich: Lewandowski nuk mund të shënojë i vetmuar

22/08/2018

Mbrojtësi i Bayern Munichut, Joshua Kimmich, ka përkrahur, Robert Lewandowskin në shpërthimin e tij ndaj udhëheqësisë së klubit bavarez, por ia ka rikujtuar sulmuesit se ... Read More

Kundërshtohet iniciativa për heqjen e kufizimit për importin e veturave të vjetra

30/06/2018

Anëtarët e Komisionit për Zhvillim Ekonomik, më 26 qershor e kanë përkrahur në parim iniciativën e deputetit të PDK-së Mërgim Lushtaku, për ndryshimin dhe plotësimin ... Read More

Vërtetimi i pasurisë së pajustifikueshme, refuzohet projektligji i VV-së

21/06/2018

Deputetët e mazhorancës nuk e kanë përkrahur në parim Projektligjin për shqyrtimin dhe vërtetimin e pasurisë së pajustifikueshme, të propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje, për faktin ... Read More

Kurti përkrah bombardimet ndaj Assadit, thotë se diktatorët duhet të lëshojnë udhë

14/04/2018

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, e ka përkrahur fushatën e bombardimeve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë e Francës ndaj Sirisë. Kurti ka thënë ... Read More

Haradinaj: Kosova në krah të intervenimit të aleatëve në Siri

14/04/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkrahur sulmet ajrore të SHBA-së dhe aleatëve të saj Britanisë dhe Francës kundër Sirisë. Hardinaj përmes një postimi në ... Read More