Tag: Përkujtimore

Haradinaj: Nëse e tërheqim taksën, i bie që nuk kemi luftuar për të drejtën tonë

29/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për dëshmorët në Bishtazhin dhe Rogovë të Hasit, ku foli për taksën ndaj mallrave ... Read More

Veseli: Dr. Afrodita Vatovci ishte krenaria e Mitrovicës

26/01/2019

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka marrë pjesë në akademinë përkujtimore për vdekjen e veprimtares së shquar të PDK-së në Mitrovicë, doktoreshës Afrodita Buqezi Vatovci. ... Read More

Bahtiri: Dëshmorët ranë për bashkim e jo për ndryshim kufijsh

20/01/2019

Nën përkujdesjen e kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, sot në Mitrovicë u mbajt akademi përkujtimore kushtuar dëshmorëve të kombit, Sami Gashi dhe Afrim Hajrizi. I ... Read More

Mesazhi i ashpër i Haradinajt nga Reçaku: Nuk do të lejojë t’i falet tokë Serbisë, edhe nëse më qojnë në burg

15/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në Akademinë Përkujtimore për masakrën e Reçakut, ka dhënë një mesazh të ashpër për të gjithë ata që do të ... Read More

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg ëndrrave të babait tim

11/01/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar akademi përkujtimore në nder të veprës së tij. Anëtarë të kësaj ... Read More

Haradinaj: Kosova është me fat që ka miq, siç janë NATO-ja e Amerika

09/01/2019

Në Akademinë Përkujtimore, me rastin e  20 vjetorit të rënies së Dëshmorëve të Kombit, Nikë Hajdaraj, Zef Gjokaj dhe Çelë Ukaj, kryeministri i Kosovës, Ramush ... Read More

Zbulohet pllaka përkujtimore për 41 dëshmorët e kombit

13/12/2018

Sot bëhet përurimi i kompleksit dhe zbulimi i plakës përkujtimore për 41 dëshmorët e kombit, të rënë 20 vite më parë në luftimet e zhvilluara ... Read More

Qëndresa epike e dëshmorëve të luftës, frymëzim për brezat e sotëm

06/11/2018

Nën përkujdesjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, sot është mbajtur akademi përkujtimore, në 20-vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve të kombit Xhelal Hajda – Toni, Selajdin ... Read More

Qëndresa epike e dëshmorëve të luftës, frymëzim për brezat e sotëm

06/11/2018

Nën përkujdesjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, sot është mbajtur akademi përkujtimore, në 20-vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve të kombit Xhelal Hajda – Toni, Selajdin ... Read More

Sot i jepet lamtumira e fundit gazetarit Ibrahim Rexhepi

09/10/2018

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës sot në ora 12:00 do të mbajë mbledhje përkujtimore me rastin e vdekjes së ish-gazetarit shumëvjeçar dhe ekspertit të ekonomisë, ... Read More

Thaçi: Ahmet Krasniqi bëri mobilizimin e të gjithëve për liri

21/09/2018

  Në akademinë përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së dëshmorit të kombit, kolonel Ahmet Krasniqi dhe dëshmorit Qazim Jakupi, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim ... Read More

Haradinaj: Ish-kryeministri Bajram Rexhepi personifikim i humanizmit

22/08/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në Akademinë Përkujtimore me rastin e një vjetorit të vdekjes së ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi. ... Read More