Tag: përkundër

Njohësit e çështjeve politike, krijimin e një tribunali ndërkombëtar ndaj Serbisë po e shohin si veprim politik (Video)

13/05/2019

Përkundër që Kryesia procedoi tutje, njohësit e çështjeve politike dhe të drejtësisë thonë se është e pamundur që të krijohet në tribunal ndërkombëtar për krimet ... Read More

240 mijë turistë vizituan Shqipërinë gjatë muajit mars 2019

12/05/2019

Përkundër paralajmërimeve të vazhdueshme të qeverisë se protestat e nisura në muajin shkurt nga opozita, do të ndikonin në imazhin e Shqipërisë dhe në numrin ... Read More

Njohësit e integrimeve evropiane: Liberalizmi i vizave për Kosovën jashtë agjendës së BE-së deri në nëntor (Video)

06/05/2019

Përkundër fakti se kryeministri Ramush Haradinaj uroi kosovarët për liberalizim të vizave, njohësit e proceseve të integrimeve evropiane në vendin tonë, thonë se deri në ... Read More

Analistët dhe opozita: Samiti i Berlinit nuk i dha fund idesë së korrigjimit të kufirit

30/04/2019

Përkundër deklaratave se në Samitin e Berlinit iu dha fund idesë së korrigjimit të kufijve, një gjë të tillë nuk po e shohin analistët politikë ... Read More

Man City përgatit 100 milionë euro për super mesfushorin

30/04/2019

Skuadra e Manchester City nuk e ka ndërmend të ndal përforcimet, përkundër fondit të jashtëzakonshëm të lojtarëve në skuadër. Pep Guardiola dëshiron që mesfusha të ... Read More

MOST: Pendarovski ka fituar 44,47 për qind përkundër Siljanovska-Davkovës me 44,32 për qind

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T23:46:34+02:00 Stevo Pendarovski fitoi 44,47 për qind përkundër Gordana Siljanovska-Davkovkës e cila fitoi 44,32 për qind të votave nga votuesit që sot votuan në ... Read More

Gashi mposhtet nga Chisora, qëndron në këmbë deri në gongun e fundit

20/04/2019

Përkundër humbjes, Senad Gashi arriti që të bënte një duel mjaft të mirë me boksierin britanik, Dereck Chisora. Chisora ia doli që të rikthehet me ... Read More

Nuredin Lushtaku tregon nëse pati përleshje fizike dje në procesin zgjedhor të PDK-së

15/04/2019

Përkundër pamjeve që tregonin përplasjet fizike në Klinën e Epërme, ndërmjet mbështetësve të ish kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut dhe të Nuredin Lushtakut, ky i ... Read More

Banorët e Sibovcit ndërtojnë shtëpi në zonën me interes të veçantë, komuna i rrënon

27/03/2019

Përkundër thirrjeve që në zonën me interes të veçantë ekonomik që përfshinë disa fshatra të Obiliqit të mos bëhen ndërtime, banorët e fshatit Sibovc po ... Read More

Flet Ronaldo pasi u lëndua në ndeshjen kundër Serbisë

26/03/2019

Ylli portugez insiston se është i qetë, përkundër që pësoi lëndim në barazimin e së hënës kundër Serbisë.Cristiano Ronaldo i ka qetësuar tifozët e Juventusit, ... Read More

Kosova me një mungesë të madhe kundër Bullgarisë

23/03/2019

Përkundër që dje iu ishte bashkuar stërvitjeve me një pjesë të ekipit të Kosovës, Benjamin Kololli nuk do të jetë i gatshëm të luajë në ... Read More

“Kosova ka gjasat më të vogla për t’u kualifikuar në Evropian”

22/03/2019

Përkundër ecurisë së mrekullueshme dhe arritjes në Ligën e Kombeve, ekipi kombëtar i Kosovës mbetet skuadra me gjasat më të vogla për t’u kualifikuar nga ... Read More