Tag: përmbajnë

Gjërat që i ndodhin trupit nëse i hani 4 bajame çdo ditë

08/11/2019

Jo vetëm se janë të shijshme, por bajamet janë edhe shumë të shëndetshme. Ato përmbajnë shumë vitamina dhe elemente tjera të cilat na nevojiten për ... Read More

E pini duhanin, këto ushqime ua përmirësojnë shëndetin

23/10/2019

Këto ushqime janë të mira pasi përmbajnë shumë antioksiduesNëse dëshironi që mushkëritë tuaja të jenë të shëndetshme, atëherë ndërprerja e duhanit është gjëja e duhur ... Read More

Pse disa lloje të peshkut po konsiderohen si ushqime helmuese?

09/08/2019

Shumë lloje të peshkut, të cilat ne i konsumojmë përmbajnë një sasi të lartë të një subsatance toksike të quajtur metili I merkurit. Mirëpo pse ... Read More

Këto janë ushqimet më të dëmshme që shumica prej nesh i mbajmë në frigorifer

10/07/2019

Tanimë dihet që mish ii kuq, produktet që përmbajnë shumë yndyrë dhe sheqer janë shkaku numër një i problemeve shëndetësore dhe shumë sëmundjeve serioze. Gjithsesi, ... Read More

Bajamet dhe të mirat e sa

03/07/2019

Bajamet përmbajnë disa vlera shëndetësore, ndër to ekspertët kanë veçuar këto: Ushqimi i trurit Bajamet kontribuojnë në zhvillimin e trurit. Ato përmbajë riboflavin e cila ... Read More

Filloni ditën duke pirë lëngun me 4 përbërësit magjikë, efektet do t’i vëreni pas një jave

20/06/2019

Lëngjet, që përmbajnë pemë apo perime janë një nga pijet më të shëndetshme, që ju mund t’i konsumoni. Nuk është gjithmonë e lehtë të marrësh ... Read More

Këto janë ushqimet e shëndetshme dhe me pak kalori

12/06/2019

Disa nga ushqimet që përmbajnë gati 0 kalori janë:Molla Padyshim molla është një ndër frutat më të përhapur në botë. Ato përmbajnë një numër të ... Read More

Përfitimet shëndetësore të qershive

07/06/2019

Studimet thonë se qershitë përmbajnë flavonoidë që kanë veti antioksidante. Ato ndihmojnë edhe në problemet e kyçeve, që vijnë nga artriti. Vetitë e tjera të ... Read More

Pastat e dhëmbëve që përmbajnë qymyr po ju dëmtojnë dhëmbët

06/06/2019

Kohëve të fundit janë përhapur pastat dhe furçat që përmbajnë qymyr. Kjo me mendimin se qymyri është një zbardhues natyral i dhëmbëve.Fatkeqësisht kjo nuk është ... Read More

Arsyet pse keni vazhdimisht mpirje duarsh dhe gishtërinjsh

13/04/2019

Duart përmbajnë disa nga receptorët e prekjes më të ndjeshëm në të gjithë trupin. Të gjithë këta receptorë janë të lidhur me trurin nga një ... Read More

5 gjëra që duhet t’i dini për produktet organike

12/03/2019

Ushqimet organike janë ato ushqime që rriten në mënyrë natyrale dhe nuk përmbajnë përbërës artificial. Ushqimi organik ka ndikim të madh dhe pozitiv në shëndetin ... Read More

Twitter po kërkon informata konkrete, për ‘cicërimat’ e raportuara shkaku i përmbajtjes së të dhënave personale (Foto)

11/03/2019

Rrjeti social Twitter, po u kërkon përdoruesve të saj, të tregojnë konkretisht lidhur ‘cicërimat’ që përmbajnë të dhëna personale. Në një postim të bërë së ... Read More