Tag: përmbyllur

Adrian Morina dhe Ylber Bardhi marrin çmimin kryesor në “Prishtina International Theater Festival”

06/12/2018

Ka përmbyllur edicionin e dytë në natën e së mërkurës Festivali Ndërkombëtar i teatrove, “Prishtina International Theater Festival – PITF 2018”. Ky edicion ka zgjatur ... Read More

Albana Osmani me fjalë të mëdha për deputetin Gani Dreshaj

01/11/2018

Prezantuesja e njohur, Albana Osmani, ka përmbyllur së fundmi fushatën e saj sensibilizuese “You are a sunflower”. Në përmbyllje të kësaj fushate, e cila u ... Read More

U harrua korrigjimi i kufirit me Malin e Zi

22/09/2018

Kosova po synon që ta shenjojë vijën kufitare me Serbinë pa e përmbyllur plotësisht një proces të tillë me fqinjin tjetër, Malin e Zi. Marrëveshja ... Read More

Nga 17 shtatori Rruga e Kombit me pagesë

12/09/2018

Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një formulë konkrete për tarifimin preferencial të banorëve ... Read More

Janë kryer procedurat për emërimin e gjyqtarëve të Kushtetuese, këtë javë zyrtarizohen

08/08/2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi tha se janë përmbyllur të gjitha procedurat për emërimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Thaçi këto komente i ... Read More

LDK mban tryezën e fundit të partive politike

26/06/2018

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), së shpejti do të mbajë tryezën e radhës dhe të fundit për të përmbyllur ciklin e diskutimeve në mes të ... Read More

Pacolli përfundon vizitën në Hongkong, fillon atë në Kamboxhia

04/05/2018

Ministri i Punëve të Jashtme (MPJ), Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se ka përmbyllur disa takime të rëndësishme në Hongkong, me synimin hapjen e ... Read More