Tag: përmbyllur

Mblidhen rreth 24 mijë franga në mbrëmjen bamirëse “Shpëto Jetë” në Cyrih për nënat dhe fëmijët në Kosovë

11/05/2019

Është përmbyllur me shumë sukses ngjarja bamirëse “Shpëto Jetë” e cila u mbajt për të tretën herë me radhë më 10 Maj 2019 në Hotelin ... Read More

Avdullah Hoti zgjedhet kryetar i LDK-së në Rahovec

26/04/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka përmbyllur procesin zgjedhor në degën e tyre në Komunën e Rahovecit. Kryetar i degës është zgjedhur Avdullah Hoti. Ai, nëpërmjet ... Read More

25 punonjës të IPK-së u trajnuan dhe çertifikuan nga agjentë special të FBI-së

15/03/2019

Është përmbyllur sot në objektin e Akademisë së Kosovës për Siguri Publike (AKSP) në Vushtrri, trajnimi pesë ditor i realizuar nga ICITAP-i amerikan ku morën ... Read More

Basha: Dy rrugë për Ramën, para drejtësisë ose si Gruevski

15/02/2019

Lulzim Basha zgjodhi dy simbolika për të përmbyllur turin e tij të takimeve, që i paraprinë protestës së të shtunës. E para ishte ajo me ... Read More

Vit për tu harruar për Kombëtaren e Shqipërisë, dështon në Ligën e Kombeve – Synohet përsëritja e suksesit të vitit 2016

02/01/2019

Kombëtarja e Shqipërisë e ka përmbyllur një vit aspak të mirë sa i përket rezultateve në fushën e lojës. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri italian ... Read More

Supergoli i Rashicës më i miri i vitit 2018 sipas UEFA-s

31/12/2018

Përfaqësuesja e Kosovës ka pasur një vit të jashtëzakonshëm duke e përmbyllur pa humbje. Sigurisht që për këto rezultate të mira ‘fajtorët’ kryesorë janë futbollistët ... Read More

Bebe Rexha pozon atraktive pranë bredhit të vitit të ri

26/12/2018

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, thuajse ka përmbyllur turin e saj të koncerteve për këtë vit. 2018 ka qenë një vit shumë i ... Read More

Sonte nata finale e Festivalit të RTSH-së: 14 finalistë konkurrojnë për ta përfaqësuar Shqipërinë në “Eurovision 2019”

22/12/2018

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar ka përmbyllur me sukses dy netët gjysmë-finale në datata 20 dhe 21 dhjetor, përkatësisht të enjten dhe të ... Read More

Dua Lipa mbledh familjarët dhe shoqërinë në shtëpinë e saj për fundvit, për të festuar një tjetër vit të suksesshëm

21/12/2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, pothuajse ka përmbyllur suksesshëm turneun e saj të koncerteve për vitin 2018. Sukseset për të brenda këtij viti ... Read More

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Kinë

15/12/2018

Distria Krasniqi e ka përmbyllur me sukses maksimal garën e saj në World Judo Masters, Guangzhou 2018. Xhudistja nga Kosova arriti të mposhtë në finale ... Read More

Arsenal 1-0 Qarabag, notat e lojtarëve: Shkëlqejnë talentet e rinj të Topçinjve

13/12/2018

Arsenali e ka përmbyllur me fitore fazën e grupeve në Ligën e Evropës. Topçinjtë kanë triumfuar me rezultat minimal 1-0 ndaj skuadrës azere Qarabag. Golin ... Read More

Adrian Morina dhe Ylber Bardhi marrin çmimin kryesor në “Prishtina International Theater Festival”

06/12/2018

Ka përmbyllur edicionin e dytë në natën e së mërkurës Festivali Ndërkombëtar i teatrove, “Prishtina International Theater Festival – PITF 2018”. Ky edicion ka zgjatur ... Read More