Tag: përpara

Tiranë, protesta e opozitës, tensione para Parlamentit (Video)

11/05/2019

Rikthehet tensioni gjatë protestës së opozitës në Shqipëri, e cila nga bulevardi ku nisi përpara sheshit të godinës së Qeverisë, u transferua rreth orës 21.00 ... Read More

Thaçi: Fola me Ramën për kufirin, s’do lejojmë në Kosovë modelin e Bosnjës

09/05/2019

Samiti Brdo-Brijuni kësaj radhe u mbajt në Tiranë. Dje, pak përpara nisjes të  samitit, presidenti Kosovës, Hashim Thaçi ka patur një shtrëngim duarsh  me homologun ... Read More

‘Çmenduri’ në Turki, Galatasaray fiton derbin dhe rrëmben pozitën e parë

05/05/2019

20:02 | 5 Maj 2019 20:02 | 5 Maj 2019 Tre javë përpara fundit, Superliga e Turqisë ka ndryshuar lider. Galatasaray e ka fituar derbin ... Read More

Trajneri i Ajax i rekomandon këtë ekip De Ligtit

01/05/2019

Mbrojtësi i Ajax, Matthijs de Ligt ka një të ardhme të ndritur përpara, edhe pas përformancave të jashtëzakonshme që po tregon. Vetëm në moshën 19-vjeçare, ... Read More

Mane beson: Van Dijk do ta ndal Messin

01/05/2019

Anësori i Liverpool, Sadio Mane ka folur përpara ndeshjes ndaj Barcelonës. Gjysmëfinalja e parë mes ‘Të Kuqëve’ dhe Barçës luhet sonte, me fillim nga ora ... Read More

Twitter me një risi që mund të mos iu pëlqejë përdoruesve

16/04/2019

Twitter po bën një hap të madh në pastrimin e platformës së tij, në mënyrë që të bëhet më e ndërgjegjshme përpara ligjit. Sipas Qendrës ... Read More

Dokumenti sekret, si e zëvendësoi Ramiz Alia Enver Hoxhën: Francezët na thanë se zemra e tij është e lodhur

15/04/2019

Një vit përpara se Enver Hoxha të vdiste, Ramiza Alia tashmë kishte marrë në dorë frenat e shtetit komunist dhe u shpalli drejtuesve të Byrosë ... Read More

“Ikin gardistët, hyjnë hajnat”: Vjedhja e miliona eurove në aeroportin e Tiranës ndodhi pak pasi u largua prej andej Presidenti!

09/04/2019

Pak momente përpara se të kryhej grabitja në Rinas, në aeroport ka zbritur Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i shoqëruar normalisht nga Garda e Republikës. ... Read More

Dua Lipa: Në Kosovë njerëzit i dinë punët tuaja përpara se ti marrësh vesh ti

09/04/2019

Dua Lipa: Në Kosovë njerëzit i dinë punët tuaja përpara se ti marrësh vesh ti Dua Lipa bën rrëfimin e sinqertë për jetën e saj ... Read More

Pendarovski: Kam mbështetjen e të gjithë etnive

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T13:20:48+02:00 Kandidati për president Stevo Pendarovski, përpara banorëve të Gjorçe Petrovit sqaroi rëndësinë e Marrëveshjes së Prespës në hapërimin e vendit drejt BE-së dhe ... Read More

Nis protesta në Tiranë, shënohet incidenti i parë

03/04/2019

Ka nisur protesta e opozitës shqiptare në Tiranë përpara objektit të Kuvendit të Shqipërisë ndërsa deputetët brenda po mbajnë seancën e rregullt plenare. Grumbullimi i ... Read More

Basha: Rama i ka orët e numëruara

28/03/2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu drejtua protestuesve me një fjalë përpara Kuvendit të Shqipërisë, aty ku edhe po mbahet protesta ndërkohë që brenda ... Read More