Tag: përparim

Icardi do të largohet nga Interi vetëm për këtë skuadër

22/08/2019

21:22 | 08/22/2019 Saga e Mauro Icardin po vazhdon pa ndonjë përparim konkret. Sulmuesi argjentinas ka qenë i lidhur me një largim nga Interi gjatë ... Read More

Kryeziu: Vendimi për taksën, e drejtë e një shteti sovran – por jo i menduar mirë (Video)

08/03/2019

Përparim Kryeziu nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike, në një intervistë dhënë për Telegrafin me gazetaren Elfije Boletini, ka folur rreth qëndrimeve të ndryshme ... Read More

Kosovë-Turqi, miqësore e veteranëve për nder të Pavarësisë

13/02/2019

Për nder të 17 Shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, do të zhvillohet ndeshja miqësore ndërmjet veteranëve të Kosovës ... Read More

HRW për Kosovën: Mosrespektimi i ligjeve si burim i shkeljes së të drejtave të njeriut

20/01/2019

Kosova ka shënuar përparim të ngadalshëm në mbrojtjen e të drejtave të njeriut. Këtë konstatim e ka nxjerr edhe këtë vit organizata ndërkombëtare për të ... Read More

Debat në Bundestag: Shkupi t’i përshpejtojë reformat, Berlini do ta ndihmojë drejt BE-së

28/11/2018

28 Nëntor 2018 / 12:59 Maqedonia shënon përparim në rrugën drejt BE-së, ambienti në shtet është ndryshuar në drejtim pozitiv dhe vendi mirë është i ... Read More

Rrëfimi i punëtorit të “Bechtel Enka” që mbeti ivarur në vinç: E kam parë vdekjen me sy

28/10/2018

Përparim Sadiku, punëtor i kompanisë “Bechtel Enka”, kishte mbetur të premten dy orë i varur në vinç, si pasojë e rrëzimit të njërit prej trarëve ... Read More

Spektakël në Prizren, Liria fiton ndeshjen e tetë golave

16/09/2018

Liria është rikthyer te fitorja pasi në Përparim Thaçi ka mposhtur lehtësisht KEK-un me rezultat 6-2. Liria që nga fillimi i ndeshjes luajti më mirë ... Read More

Hetemaj ka thyer brinjët, mungon disa javë

27/08/2018

Mesfushori i Chievos, Përparim Hetemaj, do të jetë jashtë fushave për disa javë. Kjo pasi ai ka thyer një bri gjatë humbjes 6-1 ndaj Fiorentinës ... Read More

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 3-të të IPKO Superligës.

27/08/2018

Kjo javë në elitë nis të premten me ndeshjen Liria – Drita, që zhvillohet në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren. Ditën e shtunë do të ... Read More

Hetemaj ndër më të kërkuarit në Serie A, gjashtë skuadra italiane pas mesfushorit shqiptar

11/06/2018

Përparim Hetemaj është bërë njëri nga lojtarët më të kërkuar në Serie A. Mesfushori shqiptar ka pasur një stinor mjaftë të mirë me Chievon. Por ... Read More

Hetemaj drejt transferimit te Parma

08/06/2018

Mesfushori shqiptar Përparim Hetemaj së shpejti pritet të bëhet me skuadër të re. Hetemaj ka mbetur futbollist i lirë pasi kontrata e tij me Chievon ... Read More

Florent Avdyli këshillon Gjilanin: Ejani si turist në Prizren

28/04/2018

Liria është nikoqire e skuadrës së Gjilanit në stadiumin “Përparim Thaçi”. Njëri ndër futbollistët me formën më stabile, e që luan në mbrojtje dhe mesfushë, ... Read More