Tag: përparim

Icardi do të largohet nga Interi vetëm për këtë skuadër

22/08/2019

21:22 | 08/22/2019 Saga e Mauro Icardin po vazhdon pa ndonjë përparim konkret. Sulmuesi argjentinas ka qenë i lidhur me një largim nga Interi gjatë ... Read More

Kryeziu: Vendimi për taksën, e drejtë e një shteti sovran – por jo i menduar mirë (Video)

08/03/2019

Përparim Kryeziu nga Grupi për Studime Juridike dhe Politike, në një intervistë dhënë për Telegrafin me gazetaren Elfije Boletini, ka folur rreth qëndrimeve të ndryshme ... Read More

Kosovë-Turqi, miqësore e veteranëve për nder të Pavarësisë

13/02/2019

Për nder të 17 Shkurtit, Ditës së Pavarësisë së Kosovës në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren, do të zhvillohet ndeshja miqësore ndërmjet veteranëve të Kosovës ... Read More

HRW për Kosovën: Mosrespektimi i ligjeve si burim i shkeljes së të drejtave të njeriut

20/01/2019

Kosova ka shënuar përparim të ngadalshëm në mbrojtjen e të drejtave të njeriut. Këtë konstatim e ka nxjerr edhe këtë vit organizata ndërkombëtare për të ... Read More

Debat në Bundestag: Shkupi t’i përshpejtojë reformat, Berlini do ta ndihmojë drejt BE-së

28/11/2018

28 Nëntor 2018 / 12:59 Maqedonia shënon përparim në rrugën drejt BE-së, ambienti në shtet është ndryshuar në drejtim pozitiv dhe vendi mirë është i ... Read More