Tag: përpjekje

Si dukej toka dhe kontinentet e saj disa milionë vite më parë

04/06/2020

Shkencëtarët kanë përdorur teknologjitë më të fundit në përpjekje për të zbuluar pamjen e tokës milliona vjet më parë. Kërkuesit për dekada të tëra kanë ... Read More

Edhe djali i kryeministrit Rama mërzitet nga izolimi/ Gregu ‘ankohet’ në Instagram

29/03/2020

Prej më shumë sesa dy javësh, vendi ynë është në karantinë, në përpjekje për të ulur numri e personave me Koronavirus. Në çdo dalje të ... Read More

Doni ta shtyni plakjen? Veproni kështu…

25/09/2019

Femrat, sidomos në vendet e zhvilluara, shpenzojnë shumë kohë, para dhe përpjekje për të sfiduar procesin e plakjes. Kjo është arsyeja pse reklama për kremra ... Read More

Oppo Reno është një telefon i avancuar, por nuk mund të funksionojë pa rrjetin 5G

11/08/2019

Prodhuesi kinez i telefonave Oppo, ka bërë përpjekje që të hyjë në tregun e telefonave të zgjuar që mbështesin sistemin 5G – me modelin Reno. ... Read More

Këto tri qytete gjermane ofrojnë ‘ekuilibrin’ më të mirë të punës dhe jetës

11/08/2019

Ekspertët e sigurisë ‘Kisi’ analizuan 40 qytete në gjithë botën, në një përpjekje për të zbuluar banorët e të cilëve kanë ekuilibrin më të rrumbullakosur ... Read More

Takim i ri i grupeve punuese për statusin e ardhshëm të PSP-së

28/03/2019

Alsat 2019-03-28T09:29:15+01:00 Grupet e punës të pushtetit dhe opozitës sot do të mbajnë takim pune në përpjekje që të arrijnë pajtueshmëri për ligjin për prokurori ... Read More

Braathu: Nuk duhet dhe nuk guxon të ketë mos ndëshkim për korrupsion

27/03/2019

Ambasadori Jan Braathu, shef i Misionit të OSBE-së tha se po bëjnë përpjekje për luftimin e korrupsionit në Kosovë. Ai ka kërkuar nga institucionet e ... Read More

Iniciativa e Instagram-it që do iu pëlqejë të gjithëve

25/03/2019

Instagram do të bllokojë ‘hashtag’-ët anti-vaksinues në një përpjekje të vazhdueshme për të larguar dezinformata mjekësore në postimet e rrjetit social. Kompania në pronësi të ... Read More

Dështoi takimi i partive për Prokurorinë Speciale

22/03/2019

22 Mars 2019 / 18:52 Dështoi edhe një përpjekje e grupeve të punës të partive politike për të gjetur zgjidhje për të ardhmen e Prokurorisë ... Read More

WhatsApp Business tani i gatshëm edhe në iOS

22/03/2019

Facebook prezantoi WhatsApp Business në fillim të vitit të kaluar, në një përpjekje për të ndihmuar bizneset të arrijnë më lehtë klientët. Aplikacioni fillimisht ishte ... Read More

Youtube ndalon komentet në videot për fëmijë (Foto)

01/03/2019

Në përpjekje që të mbrojë sa më shumë fëmijët dhe familjet, Youtube kërkon të ndalojë shkëmbimin e komenteve nga shfrytëzuesit nën 18-vjeçarë. Shumë brende ndaluan ... Read More

Cili sport kërkon më shumë angazhim?

26/02/2019

Të gjitha sportet pa përjashtim kërkojnë kondicion të shkëlqyeshëm dhe përpjekje fizike Natyrisht që dallojnë në teknikë dhe në sasi të përpjekjeve, prandaj për futbollistët ... Read More