Tag: përplasje

Pse Hëna ka dy fytyra?

21/05/2019

Një përplasje e lashtë midis Hënës dhe një planeti xhuxh ka lënë gjysmën e anës së jashtme të sipërfaqes së saj me shumë kratere, thonë ... Read More

Debati mes Gent Cakajt dhe gazetares: Puna vlerësohet në bazë të performancës, e jo të moshës (Video)

18/04/2019

Ministri në detyrë i Jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj, ka pasur një përplasje me gazetaren Mirela Milori, teksa kjo e fundit i tha se shpesh ... Read More

Tensione e përplasje në 20 vjetorin e masakrës në rrugën e Kovaçëve në Mitrovicë

14/04/2019

Njëzet vjetori i masakrës në rrugën e Kovaçëve në Mitrovicë, është shënuar sot me tensione e përplasje verbale në mes të familjarëve të viktimave dhe ... Read More

Plagosen 5 policë në protestën e natës të opozitës

14/04/2019

Protesta e opozitës përfundoi dhunshëm dhe me përplasje mes protestuesve dhe policisë, ndërsa një automjeti përpara Parlamentit iu vu zjarri. Protestuesit nuk lejuan as që ... Read More

Përplasje mes protestuesve, dyshime për policë të infiltruar

03/04/2019

Në protestën e tetë të organizuar sot nga opozita paralel me seancën plenare të Kuvendit, nuk ka patur përplasje mes protestuesve dhe kordonit të policisë, ... Read More

Përplasje e ashpër e Vjosa Osmanit me Evgjeni Thaçin në Komisionin për Punë të Jashtme

25/02/2019

Mbledhja e sotme e Komisionit për Punë të Jashtme ka kaluar me tensione dhe përplasje mes anëtarëve të këtij komisioni. Në këtë mbledhje, ku u ... Read More

Edi Rama, Sali Berishës: Gruas time i ha ato që nuk thuhen (Video)

31/01/2019

Përplasje të ashpra në Kuvend e Shqipërisë ka ndodhur gjatë seancës të së enjtes ndërmjet Edi Ramës dhe Sali Berishës. Ish-kryeministri Salio Berisha ka akuzuar ... Read More

Studentët në Tiranë e humbin durimin, përplasen me Policinë e Shtetit

17/12/2018

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje protesta e sotme e studentëve para kryeministrisë. Një grup studentësh kanë tentuar të krijojnë një kordon rreth kryeministrisë por ... Read More

Pallati Mbretëror thyen heshtjen për lajmet e rreme se Meghan Markle dhe Kate Middleton kanë konflikt mes vete

01/12/2018

Ka një javë që qarkullojnë lajmet se ka pasur një përplasje të mundshme mes kunatave të famshme të Pallatit Mbretëror në Angli, Kate Middleton dhe ... Read More

Aksident i frikshëm në Formula 3, pilotja 17-vjeçare fluturon me bolidin e saj dhe përplaset në mbrojtëset anësore

18/11/2018

Një përplasje horror ka ndodhur në pistën e GP Macau, ku po zhvilloheshin garat për Teenage Formula 3, teksa një pilote 17-vjeçare ka fluturuar me ... Read More

Përleshja me armë në Kumanovë, një person dërgohet me urgjencë në Shkup

31/10/2018

31 Tetor 2018 / 20:26 Përleshja fizike që ka eskaluar në përplasje me armë mes dy grupeve në Kumanovë, sipas informatave që ka siguruar Alsat ... Read More

Aksident trafiku në Gjakovë, përplasen dy vetura, lëndohet një person

24/10/2018

Si pasojë e një përplasje në mes dy veturave në Gjakovë, një person është lënduar dhe për momentin është duke marrë trajtimin mjëkësor. Këtë e ... Read More